En iyi dosya sıkıştırma programları

14.01.2015 14:53:09
A+ A-

Müzik, Video, Ofis uygulamaları gibi birçok dosya bilgisayarınızda veya taşınır disklerinizde çok fazla yer kaplayabilmektedir.

Eğer bu verileri yükleyeceğiniz diskte de yeterli boş kapasite yok ise bu verilerin saklanması, taşınması sizin için sıkıntı olabilecek ve diskinizde de boş yer kalmayacağı içinde diskinizi verimli kullanamayacaksınız.

Ancak verilerin özelliğini kaybetmeden sıkıştırarak arşivleyebileceğiniz birçok dosya sıkıştırma programı bulunmaktadır. Dosya sıkıştırma programları ile büyük boyutlardaki dosya ve klasörleri sıkıştırarak arşivleyebilir ve çok daha küçük boyutlu dosyalar haline dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca sıkıştırılmış ve uzantıları .rar, .zip, .iso, .arj ve .tar olan dosya formatlarını açabilirsiniz. Büyük boyutlu dosyalarınızı tek dosya olarak sıkıştırabileceğiniz gibi birden fazla dosya halinde de istediğiniz boyutlarda sıkıştırma da yapabilirsiniz. Piyasada genelde ücretsiz olarak dağıtılan bu programla sıkıştırma ve arşivleme yapmak çok kolay. Devamı için tıklayın.ETİKETLER: Haber, Haberler, Müzik, dosya,

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.