Eski bilgisayarı saklamak neden gerekli savım

17.12.2015 06:33:21
A+ A-

Pısikopat(Psikopat), sosyopat kişilik yapısı sürekli yeni şeyler, yenilikler, yeniler ister ve eski, yıpranmış, bozulmuş, modası geçmiş, dandik, takoz dediği şeyleri sürekli atmak, yakmak, kırmak, parçalamak, yırtmak, yok etmek ister oysa alim, usta insan için hiçbirşey gereksiz değildir, bozuk, eski, yıpranık da olsa.
 
Ben teknolojik ürünleri genelde hep aynı marka alırım çünkü böylece bir bozulma durumunda sağlam parçalarını birbirlerine aktarabilirim ve birkaç bozuk şeyden bir sağlam şey çıkarabilirim de.
 
Herşeyin eskisini atmak oldukça zararlı sonuçlara da neden olabilir.
 
Atmak yani yok etmek yani kurtulmak kolay, keyif verici, hoş, rahatlatıcı gelebilir ancak herşey için bu böyle olmayabilir örneğin bilgisayar için.
 
Eskiyen ya da bozulmuş bilgisayarlarınızı atıp atıp yenilerini aldınız diyelim; peki ya onlardaki bilgiler? Diyeceksiniz ki onları da Cd'ye, Dvd'ye, flash belleke, harici harddiske kopyaladım. Peki kopyalama yaptığınız o cihazları örneğin bundan beş yıl sonraki bilgisayarlara takabilecek misiniz, bundan örneğin beş yıl sonraki bilgisayarlarda kullanablecek misiniz bakalım?
 
Yani evde eski birşeyler bırakmak her zaman yararlıdır.
 
Bozuk şeyi sıradan insan atar; akıllı insan ise onarır.
 
Atmak kolay da atılan şeyler de birgün onları atanları atabilirler.
 
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 17.12.15/06.35