Evrimciler neleri düşünmeden bu teoriyi savunurlar?

16.10.2014 21:30:20
A+ A-

 

Evrimcilerin evrim teorisi hakkındaki itirafları aslında çok önemli bir gerçeği ortaya koyuyor. Evrimciler inanmadıkları bir teoriyi kendi kariyelerini, üniversitelerindeki kürsülerini kaybetmemek adına savunuyorlar. Yoksa kendileri de bu çürük teorinin tutunacak bir dalı olmadığının farkındalar.

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık âleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra Grassé şöyle diyor:

Hayal kurmaya karşı bir yasa yok, ama bilim buna dâhil edilmemelidir.1

Nobel Ödüllü, Ünlü Bir Evrimci Dr. Robert Milikan’da bu gerçeği şöyle itiraf ediyor:

Şu çok acıklı: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz.2

Evet, evrimcilerin aslında çoğu bu teorinin 21. Yüzyıl bilimi karşısında iyice köşeye sıkıştığının farkındalar, ama yine de bu teoriyi ayakta tutmaya çalışıyorlar. Şimdi bilinçsizce bu teoriyi savunanların aslında yeryüzünde hiçbir şeyin tesadüf eseri olmadığını, her şeyin arkasında üstün bir akıl olduğunu gösteren detaylardan örnekler vermek istiyorum.

Evrimciler bir dinozorun sineği yakalamaya çalışırken kanatlandığını iddia ederken, sineğin zaten mükemmel bir kanat ve uçuş sistemine sahip olarak saniyede 1000 kere kanat çırpıyor olduğunu düşünmezler.

Evrimciler, fosfor, karbon gibi atomların tesadüfler sonucunda biraraya gelerek, yıldırımlar, volkanlar, ultraviyole ışınları, radyasyon gibi doğal olaylar sonucunda kendilerini kusursuzca organize ederek proteinleri, hücreleri, balıkları, kedileri, tavşanları, aslanları, kuşları, insanları ve tüm canlılığı meydana getirdiklerini iddia ederken bunların bilinçsiz, akılsız, yeteneksiz, bilgisiz ve cansız olduklarını düşünmezler.

Evrimciler,  evrim teorisinin 1800'lü yılların teknolojik ortamında ortaya atılmış kör bir teori olduğunu düşünmezler.

Evrimciler, türlerin birbirinden evrimleştiğini iddia ederken fosil katmanlarında bunu destekleyecek tek bir delil elde edilemediğini düşünmezler.

Evrimciler,  canlı türlerinin birbirlerinden uzun zamanlar içinde evrimleşerek çoğaldıklarını iddia ederken bugün bilinen temel canlı kategorilerinin tamamının, hatta soyu tükenmiş daha fazlasının, yeryüzünde yalnızca tek hücreli canlıların hüküm sürdüğü bir zamandan hemen sonra, yaklaşık 530 milyon yıl önce, "Kambriyen Devri" adı verilen jeolojik devirde aynı anda ve aniden ortaya çıktıklarını düşünmezler.

Evrimciler,Archaeopteryx'in sürüngenler ile kuşlar arasındaki "kayıp halka" olduğunu iddia ederken Archaeopteryx'in tüm özellikleriyle tam bir uçucu kuş olduğunu düşünmezler.

Evrimciler, canlılığın kör tesadüfler sonucu oluştuğunu iddia ederken ortalama büyüklükteki bir protein molekülünün tesadüfen oluşma ihtimalinin 10300'de bir ihtimal olduğunu düşünmezler.

Evrimciler,  işlev gören bir proteinin tesadüfen oluşması için ise 10950'de bir ihtimal gerektiğini hiç düşünmezler.

Evrimciler,  19. yüzyıl teknolojisi ile su dolu bir balon olarak gördükleri ve tesadüfen oluştuğunu iddia ettikleri hücrenin bilim adamlarının benzetmesiyle, New York şehri kadar kompleks bir yapıya sahip olduğunu düşünmezler.

Evrimciler, milimetrenin 100'de biri büyüklüğünde olan hücrelerimizin içindeki "mitokondri" isimli enerji santralinin, bir petrol rafinerisinden ya da bir hidroelektrik santralinden daha kompleks olduğunu düşünmezler.

Evrimciler, şuursuz tesadüfler sonucu oluştuğunu iddia ettikleri insanın 100 trilyon hücresinin her birinde mevcut olan DNA moleküllerinden tek bir tanesinde bir milyon ansiklopedi sayfasını dolduracak bilgi bulunduğunu düşünmezler.

Evrimciler,  insan beynindeki her bir nöronun diğer nöronlarla binden 10 bine kadar bağlantı yaptıklarını (sinaps), bunun bir nöronun aynı anda 10 bin farklı nöronla iletişim kurabilir anlamına geldiğini ve insan beyninin içindeki sinapsların sayısının 1 katrilyon olduğunu ve bunun da yaklaşık 1.000.000.000.000.000 haberleşme demek olduğunu, bunun tesadüfen oluşmasının imkansız olduğunu düşünmezler.

Kaynaklar:

http://evrimcilerindusunmedikleri.blogspot.com/

1.      Pierre Paul Grassé, Evolution of Living Organisms, s.103

2.      SBS Vital Topics, David B. Loughran, Nisan 1996, Stewarton Bible School, Stewarton, Scotland, URL:http://www.rmplc.co.uk/eduweb/ sites/sbs777/vital/evolutio.html 

YORUMLAR

YANLIŞ ASLINDA NEREDE? -

Evrimciler ve karşıtları aslında hepsi aynı şeyi savunuyorlar..Sorun İnsanı kimin veya nasıl yarattığı değil ki ?Sorun evreni kim veya neyin yarattığıdır.Bu muazzam olayı bir kenara koyup,insan gibi önemsiz şeyle neden bu kadar oyalanıyorsunuz ki?Evrenden alınan son bilgiler,onun 25 milyar ışık yılı genişliğinde olduğu yönünde..yani ,biz ,dünya ve hatta güneş sistemi YOK MERTEBESİNDE küçük görünüyor..Bırakın artık bu dalaşıyı.'İnsanı Allah yarattı. Evrim yalan '' diyenlerle ,''Hayır .İnsan bir evrim sonucunda sudan başlayan bir yaratılışın eseridir '' diyenler arasında ne fark var?Sonuçta bir şekilde,bir başlangıç var ve ona ne derseniz deyin bir Yaratan var..Buna Allah diyenlerle, ''Big Bang diyenler arasında ne fark var ki? İsteyen istediğini söylesin..Bunu ne İnsanın yaradılışına ne de sudaki bir mikrıorganizmanın yaradılışına bağlayalım.Gözümüzü evrene çevirelim ve rahatça düşünelim.Kim nasıl inanmak istiyorsa ona inansın.Zira,insanın daha yapacağı o kadar çok şey var ki..Eğer zaten bunu beceremezse yok olup gidecek.Zaten ,şu anda evrende esamesi bile okunmayacak kadar önemsiz bir nesne olarak görünüyoruz....

2 0
Okuma önerisi...! -

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları (Evrimin Temelleri ve Nasıl İşlediği Üzerine) Çağrı Mert Bakırcı

0 0
Güzel kardeşim...B.Eriş -

Dünyanın dört bir tarafındaki saygın merkezler onbinlerce fosille dolu. Yüzbinlerce sayfa araştırma, belge, delil vesaire var. Hala evrim yok, bilmem ne. Sırf inançla evrim bir arada olmaz diye bir saçma inanış yüzünden görüneni reddetmek ısrarıdır bu. Yüce Tanrı, evrimi de yaratmış olamaz mı? Tüm büyüklüğe , güce inanırken buna neden inanmıyorsunuz? Belki evrim de gerekliydi, belki buranın sınav yeri olması için insanların önüne sunulan çelişkiydi mesela. Ama her şeye, bu kadar kanıta, belgeye, fosile rağmen evrim yoktur diyorsanız kendinizi kandırıyorsunuz bu kadar basit. Koyduğunuz linklere bakın, gerçek kanıtların linklerine bakın daha sonra da. Hayatlarını buna adamış binlerce bilim adamı var yahu.

3 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.