Evrime kanıt: Emzirme

26.02.2015 21:12:43
A+ A-

Evrim(Evirim, evirilim) karşıtılarının(karşıtlarının) amaçları anlamak değil barbarlıktır çünkü nerede evrim karşıtılığı varsa orada barbarlık, terör, vahşet, zulüm, vicdansızlık, merhametsizlik de vardır ilginçki(ilginç ki). Onlar düşünmek istemezler; herkesin kendileri gibi düşünmesini istlerler; bu yüzden de gerçekte bilim ile, demokrasi ile ilgileir yoktur. Onlar evrimin bir nicelikten öte nitelik olduğunu bile iki yüzyıl anlayamadıkları için evrimi hep nicel, nesnel, maddi birşey sanırlar. Oysa evrim nitel bir gerçekliktir.
 
Evrimin nitel gerçekliğine bir kanıt da memelilerdeki emzirmedir. Maymun dışında hiçbir memeli annesi bebeğini, yavrusunu insan annesi gibi kucağına, koyununa(koynuna) alıp, göğüsüne sevgiyle bastırıp, sevgiyle sarılıp canı imiş gibi, ruhu imiş gibi, herşeyi imiş gibi emziremez. Yani evrim yalnızca nicel, nesnel değil nitel ve öznel birşeydir ki sevgideki, ahlaktaki, vicdandaki, adaletteki, dostluktaki, ailedeki evrimi de içerir bu yüzden.
 
Yani evrimi anlamak için nitel düşünmek gerekir tıpkı atom dünyasının eşya dünyasını anlamak yöntemiyle anlanamaması gibi ya da düzlem geometrisi ile uzay geometrisi gibi.
 
Niyet ve dürüstlük ne kadarsa zeka, akıl ve mantık da o kadardır. Akın bedenle(vucutla) anlanamaması gibi evrim de nicel, nesnel şeylerle anlanamaz. Evrim doğanın, evrenin, maddenin aşkıdır. Evrime ahlak, vicdan, adalet, dostluk, sevgi, emzirme biçimi de dahildir.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 2.2.15/10.06