Evrimin moleküler açmazı, hücrenin kompleks yapısı 1– Video

30.11.2014 16:42:35
A+ A-

 

Darwin evrim teorisini ortaya atarken hücreyi içi su dolu bir kesecik zannediyordu, DNA'dan ise haberi bile yoktu. Emin olun Darwin proteinin, hücrenin ve DNA'nın kompleks yapısını bilseydi evrim teorisini öne sürmezdi. Aşağıdaki videodan evrimin moleküler açmazını ve hücrenin kompleks yapısını seyredebilirsiniz:

http://bit.ly/1ao4cOc

Proteinler, "amino asit" adı verilen daha küçük moleküllerin belli sayılarda ve çeşitlerde özel bir sırayla dizilmelerinden oluşan dev moleküllerdir ve canlı hücrelerinin yapıtaşlarını oluştururlar. En basitleri 50 amino asitten oluşur, binlerce amino asitten oluşan proteinler de vardır. 

Bileşiminde 288 amino asit bulunan ve 12 farklı amino asit türünden oluşan ortalama büyüklükteki bir protein molekülünün içerdiği amino asitler 10300 farklı biçimde dizilebilir.(Bu, 1 rakamının sağına 300 tane sıfır gelmesiyle oluşan astronomik bir sayıdır.) Ancak bu dizilimlerden yalnızca bir tanesi söz konusu proteini oluşturur. Geriye kalan tüm dizilimler hiçbir işe yaramayan, hatta kimi zaman canlılar için zararlı bile olabilecek anlamsız amino asit zincirleridir. Herhangi bir proteinin tek başına oluşması da canlılık için yeterli değildir. En küçük canlı bakterilerde bile 600 farklı protein vardır. Hayatın rastlantılarla oluştuğunu öne süren evrim teorisi ise, bu kusursuz düzen karşısında çaresizdir.

Kaynakblogspot.com/" href="http://evrimteorisinecevap.blogspot.com/" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://evrimteorisinecevap.blogspot.com/

Blog sayfam: mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar" href="http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.