Facebook'un Yüz Tanıma Sistemi DeepFace

02.10.2014 20:21:34
A+ A-

Facebook'un yüz tanıma teknolojisi son zamanlarda herkesi çok endişelendiriyor, çünkü bu yüz tanıma aracı insanların resmini görünce, bu insanın kim olduğunu anında gösteriyor.

Facebook'un bu yüz tanıma teknolojisinde elde ettiği başarı, onun diğer sosyal ağlardan daha üstün olduğunu gösterdi. Facebook temsilcilerinin verdiği bilgi de içermektedir ki: "Kullanılan DeepFace isimli yüz tanıma teknolojisi artık gerçek bir insan gibi insanları tanıyabilecek". Bu ise demektir ki, çok yakında aileniz ve arkadaşlarınız yüzünüzü ne kadar iyi tanıyorsa, Facebook da o derece de tanıyabilecek.

Artık modern dünyamızda sosyal ağlardan kenarda kalan çok az kişi bulunuyor.Sosyal ağları kullanan insanların üzerinde yapılan bir araştırmaya göre Facebook ilk sırada. Bu kadar kullanıcı sayısına rağmen Facebook'un yüz tanıma aracı DeepFace fotoğraflardaki yüzleri 97,25% doğru tanımlıyor. Facebook'da yaptığınız her bir resim paylaşımı ve işaretleme, bu teknolojinin bir adım daha ilerlemesini sağlıyor. Aile üyelerinizin ve yakınlarınızın da içinde yer aldığı resimleri paylaşırken bir kez daha düşünmeniziöneririm.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.