Fiziksel mağazaya göre E-Ticaret Sisteminin faydaları

10.03.2015 17:01:38
A+ A-

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca potansiyel müşteriye kolayca ulaşmayı sağlayan e-ticaret ağı, işinizi online'a taşımak için pek çok neden olduğunu ortaya koyuyor. E-ticaretin sunduğu avantajlar, ticari hayatın sürekliliği ve daha fazla kazanç sağlamak için kapılar açıyor.

Özellikle fiziksel mağaza ile kıyaslandığında E-Ticaret 'in faydaları, önemli ölçüde fark yaratıyor. Ticaret hayatında yer almak istiyor ya da fiziksel mağazanızın marka bilinirliğini artırmak istiyorsanız E-Ticaret 'in faydaları, ticaret hayatınızı bir anda daha etkin bir boyuta taşıyabilir. Siz de E-Ticaret 'in sunduğu avantajlardan yararlanarak, işinizi büyütebilirsiniz.

İşinizi online'a taşımak ve e-ticaret süreçlerine hakimiyetinizi kolaylaştırmak için hayata geçirdiğinizentegrasyon çözümleri sayesinde, E-Ticaret 'in faydaları kısa zaman içinde, sizin için gözle görülür hale gelebilir. Peki, E-Ticaret 'in faydaları işletmelere başka ne gibi avantajlar sunuyor? Gelin birlikte inceleyelim.

İnternet araçları ile başarınızı ölçebilirsiniz

E-ticaret sitenizin başarısını ölçümlemek için kullanılan internet araçları, en doğru şekilde sektördeki yerinizi size gösterebiliyor. Sadece satış odaklı olmayan, müşteri ilişkileri ve marka bilinirliği gibi konularda da size veri sağlayan bu araçlar geleneksel pazarlama analizlerinden çok daha net bilgiler sunabiliyor.

Bu anlamda E-Ticaret 'in ticaret hayatınızda ne gibi faydaları olduğunu, ziyaretçi ve müşteri sayınızda artış olup olmadığını, marka bilinirliğinizi, en çok tercih edilen ürünlerinizi ve çok daha fazlasını farklıanaliz çeşitleri ve teknolojileriyle ölçebilirsiniz. Dolayısıyla, fiziksel mağazanız aracılığıyla elde edemediğiniz bilgilere, E-Ticaret 'in sayesinde ulaşabilmeniz mümkün.

Düşük başlangıç maliyeti

Ticaret hayatına girmeden önce, pek çok girişimci öncelikle, ne kadar sermayeye ihtiyacı olduğunu hesaplamaya çalışır. Maliyet, pek çok girişimin yalnızca teoride kalmasındaki en büyük etken olarak bilinir. Ancak, e-ticarette başlangıç maliyetiniz fiziksel bir mağaza kurmak için gerekli olandan çok daha az. Online satış yapabilmek için mağaza ve depo gibi alanlar için kira bedelleri ödemenize gerek kalmıyor.

E-Ticaret 'in faydaları arasında belki de en çok dikkati çeken nokta e-ticarette maliyetlerin çok daha düşük olması. Sadece bir web sitesi oluşturarak ve bu konuda profesyonel yardım alarak, size avantajlar sunan e-ticaret paketi alternatiflerini değerlendirerek, e-ticarete adım atabilir, baştan karlılığınızı garantileyebilirsiniz.

Daha fazla potansiyel müşteri

Fiziksel mağazanızda sahip olduğunuz müşteri portföyünü katlamak, yerel olduğu kadar ulusal çapta da işler yapmak, ticaret hayatına atılırken belki de sizin için yalnızca bir hayaldi. Ancak, ticari kariyerinizi dijital platforma taşıyarak artık bunu gerçekleştirmeniz mümkün. İsterseniz yerel ihtiyaçları karşılayabilir ya da ulusal alışveriş trendlerini takip ederek Türkiye'nin dört bir yanına satış yapabilirsiniz. Hatta internetin sınırsızlığı sayesinde globale açılabilir, beklentilerinizin çok üzerinde bir potansiyel müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

Kaynak: 

http://softbilisim.net/fiziksel-magazaya-gore-e-ticaret-sisteminin-faydalari/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.