Google Adsense ile para kazanmak için neler yapılmalıdır?

06.12.2014 02:22:05
A+ A-

Google Adsense ile Para kazanmak için Neler Yapılmalıdır? Merhaba arkadaşlar, sizlere bu makalemizde Google Adsense üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi kısaca anlatmak istiyoruz. Bu işlemden para kazanabilmeniz için öncelikli olarak bir mail hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun için Google mail servisi olan gmail üzerinden bir mail hesabı oluşturabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz mail hesabınıza telefon kayıt işlemini yaptırmayı unutmayınız. Google Adsense üzerinden para kazanmak için, tamamen özgün yazılar tercih edilmelidir. Kullanıcılara aktarılan bilgilerin düzgün bir anlatım dili ile aydınlatılması sağlanmalı, sitenin kategorisine uygun içerikler ile beslenmeli ve site kategorisine uygun olan siteler ile link değişimleri yapılmalıdır.

Google Adsense üzerinden para kazanmanın en kolay yöntemi, youtube sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Youtube bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Google plus ile anlaşmış ve üyelik işlemleri için sadece Google Plus hesabı olan kişilere açmıştır. Youtube video izleme sitesi üzerinden açılacak olan kanallar sayesinde para kazanabilirsiniz. Bu işlemlerde nelere dikkat etmeniz gerekiyor öncelikli olarak bunları maddeler halinde inceleyelim. youtube

  • Youtube kanalı açma işlemi sonrasında, youtube üzerinde yer almayan videoları yayınlamanız sırasında size para kazanma bölümünün aktif olma işlemini tercihinize sunacaktır. Google adsense reklamlarınızı videolarınıza yerleştirmeniz durumunda sizlere para kazandırmaktadır.
  • Telif hakkı olmayan her içerik üzerinden Google adsense üzerinden para kazanabilmeniz mümkündür. Telif hakkı olan içeriklerde yayınlanan Google adsense hesapları, Google tarafından kazancı kapatılarak engellenmektedir.

 

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.