Google nin değişen seo kuralları

21.04.2015 22:42:55
A+ A-

21 Nisan 2015 tarihi itibariyle Google yine web siteleri sıralanır biçimini değiştirerek olacak, ve bu sefer onlar cep telefonları için optimize edilmiş ne kadar iyi yapmak için var. Her zaman bir lüks biraz olarak bir cep dostu web sitesi fikri gördüm, şimdi yönüyle SEO etkileyecek gibi ciddiye almak zamanı kesinlikle. 

Kısacası, mobil optimizasyon artık kendine ait bir kulvar var. Bu ipuçları ile, yararlanmak için iyi yerleştirilmiş olacak.

  1. Mobil payını ölçün

Bilinmesi gereken ilk şey trafik çok mobil kullanıcılar geliyor nasıl olduğunu. Sen ziyaretlerin pek çok mobil cihazlardan nasıl öğrenmek için Google Analytics üzerinde 'aygıt' istatistikleri kontrol ederek yapabilirsiniz. 

Eğer diyelim ki, daha fazlasını elde ederse, o zaman cep gelen ziyaretlerin% 10 bir cep dostu bir web sitesi, müşterilerin rahatlıkla kendi telefonlarından sizinle meşgul sağlamak için bir öncelik olmalıdır. Trafik az% 10, mobil kullanıcıların ise sitenizin mobil dostu değildir ve bu nedenle sadece kadar etkiler, çünkü muhtemelen.

  1. Google'ın Mobil Dostu Testi Aracı ile sitenizi Denetim

Sitenizin şu anda nasıl optimize öğrenmek için, başlamak Google'ın Mobil Dostu Testi Aracı . Sadece web sayfasının URL'sini yazın. Google site cep nasıl erişilebilir anlatacağım. Bu testi geçemezse, kolayca uygulanabilir önerilerin bir listesi ile sağlanacaktır olacak.

NB sitenizin nispeten cep dostu görünüyor, ancak Google sitenizin bazı kendi sayfa bilgi yükleme Googlebot'un bloke çünkü bu olabilir, öyle değil diyor. Bunu çözebilirsiniz burada .

  1. Sunulan tüm araçları en iyi şekilde yararlanın

Google sağlayan çeşitli araçlar ve testler sayesinde, bir BT uzmanı olmak gerek kalmadan web sitesi oldukça kapsamlı servis verebilir. Orada web sitenizde her sayfanın hızını kontrol etmek için yolları vardır, ve ister daha hızlı bir masaüstü veya mobil yükler - hatta size puan verir. Eğer potansiyel bir arıza daha var isterseniz Veya, mobil vs masaüstü kullanıcıları gelen ne oranda her sayfa için, karşılaştırmak mümkün.

  1. Zaman optimize etmek

Siteniz oldukça hazır değilse, Google neden gibi konularda bir listesini size sunacaktır. Bu metin okumak için çok küçük olduğunu olabilir; linkler birbirine çok yakın; İçerik ekrana sığmıyor; ya da belki hareketli viewport (kısa araçlarının site, mobil cihazlar için adapte yapılandırılmamış olan) ayarlı değil.

Eğer sitenizi inşa nasıl, sadece daha güncel bir birine web şablonu veya WordPress tema güncelleyebilirsiniz bağlı, ayrı ayrı bu değişiklikleri yapmak veya ya. İkincisi çok basit ve daha hızlı yapmak. Son birkaç yıl içinde oluşturulan tüm temalar neredeyse kesinlikle cep dostu ve böylece seçtiğiniz herhangi bir sen hiçbir zaman optimize olacaktır olacaktır.

  1. Nasıl sitenizin rank nedir?

Web sitenizin cep alt rütbeli ise, yine daha yapabileceğiniz var demektir. Bu değişiklikler 21 Nisan sonra atıldıktan sonra, size etkilendiğini oldum nasıl görmek için kontrol edebilirsiniz.

Web sitenizin bir cep iyi çalışması için adapte edilmemiş ise, şimdiye kadar, çok uzun süre sitenizde kalıyorum kapalı kullanıcıyı koymak olabilir. İleriye, hatta ilk etapta sitenizi bulmak onları şansını azaltır.

cep gelen internet trafiğinin yüzde daima Google mobil optimizasyonu kendi yer vermek karar verdi şekilde artmaktadır. O zamanlar iyi ne tavsiye artık rekabet onların SEO tutmak isteyen herhangi bir iş için neredeyse zorunlu hale gelmiştir demektir.

 

kaynak : http://softbilisim.net/google-nin-degisen-seo-kurallari/

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.