‘Google’da Kaçıncı Sıradayım?’ sorusuna yanıt alabileceğiniz siteler

06.12.2014 02:41:02
A+ A-

Merhaba arkadaşlar, kişisel bir web siteniz mi var? Anahtar kelimelerinizin kaçıncı sırada olduğunu merak mı ediyorsunuz? İşte bu sorularınızı karşılayabilecek yazımızı okuyorsunuz. Verdiğimiz bilgiler sayesinde artık sitenizin anahtar kelimeleri üzerinde kaçıncı sırada yer aldığını rahatlıkla görebileceksiniz.

Uzun zamandır çalışma yapıyor fakat kaçıncı sırada olduğunuzu bilmiyorsunuz. Bu işlemlerinizi ve çalışmalarınızı daha rahat bir şekilde takip edebileceksiniz. Peki bu işlemleri yapabileceğimiz siteleri nasıl bulabiliriz? Sizler için seçtiğimiz 2 site üzerinden bu işlemleri rahatlıkla yapabileceğinize inanıyoruz. Bu işlemleri de görsel olarak sizlere ifade edelim.

  1. Wmaraci.Com
  2. Fuub.Net

Öncelikli olarak Wmaraci.Com üzerinde bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize bakalım. İlk olarak siteye giriş yaparak üst banner kısmında yer alan Sıra bulucu sekmesine tıklıyoruz.

1

Sonrasında da karşımıza çıkan bölümde Site adı olan bölüme sitenizin adını, anahtar kelimenizi ve arama yapacağınız veya sorgulayacağınız kelimeyi giriyorsunuz. Arama motoru kısmında yer verilen Google, Yandex, Bing veya Yahoo olarak alternatif seçeneklerden bir tanesini seçiyoruz. Sonuç sayısı olarak tercihinize uygun ilk 100 veya ilk 500 site arasında arama yapılsın şeklinde seçerek arama işlemini başlatıyoruz. Karşımıza böyle sonuçlar çıkacaktır.

2

Bu işlemi wmaraci.com üzerinden yapabilirsiniz. Üye olmanız durumunda günlük 5 adet sorgulama yapabilmenizi mümkün kılmaktadır. Ayrıca IP adresinizi değiştirmeniz durumunda bu işlemi uzatabilmeniz mümkündür. Üyesiz sorgulama kapmasında gün bazında 2 kez sorgulama işlemi gerçekleştiğini unutmayınız. Fuub.Net üzerinden de wmaraci.com sitesi gibi sorgulamalar yapabilirsiniz. Şimdi Fuub.Net üzerinden bu işlemleri nasıl gerçekleştirebiliriz ona bir göz atalım. Öncelikli olarak Fuub.Net sitesine giriş yapıyoruz ve üst banner da yer alan Google sıra bulucu sekmesine tıklıyoruz.

3aa

Google sıra bulucu sekmesine tıklama işlemi sonrasında karşımıza wmaraci.com da yer alan arama çubuğuna benzer bir görüntüyle karşılaşacaksınız. Bu işlem biraz daha kolaylaştırılmış bir arama çubuğu olarak karşımıza çıkmaktadır. Karşımıza çıkan sayfa üzerinde site adını ve arama yapacağımız kelime veya başlıkları giriyoruz.

4

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.