Google’ın sürücüsüz otomobili

19.03.2015 21:42:43
A+ A-

Firma geçen Mayıs ayı içerisinde bu otomobillerinden birinin tanıtımını basına sunmuştu. Fakat bu tanıtılan otomobil henüz tam anlamıyla yollara çıkabilecek bir ürün değildi.


2015 YILINDA TEST EDİLECEK

Google, yaptığı açıklamada; tam manasıyla çalışan ve gerçek yol test sürüşlerinde kullanılabilecek ilk otonom aracın hazır ve kullanılabilir olduğunu duyurdu. Firma, resmi internet sayfasında; bildirdiği açıklamada, ilk aracın hazır olduğunu ve yol testlerine kısa süre içerisinde başlanacağı ifadesinde bulundu. Google'ın otonom aracının önümüzdeki yıl Kuzey California'da test edileceği açıklandı.

MANUEL KONTROL DE OLACAK
Tam manasıyla testler tamamlanana kadar otomobilde; standart araçlarda olan manuel kontrollerin de her olasılığa karşı olacağı belirtildi. Testlerin ne zaman sona ereceği ya da araçların ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise tam anlamıyla açıklama yapılmadı. Google, daha önceden de test araçlarını California'da test ediyordu. Ancak bu araçlar firmanın kendi üretiminden değil; seri üretim olan otomobillere, monte edilen aksesuarlarla oluşturulmuş çözümlerdi.

KAYNAK: http://www.arabamedya.com/googlein-surucusuz-otomobili-trafige-cikmaya-hazirlaniyor.htmlYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.