Görme merkezi ve işitme merkezi kuramım

07.05.2015 10:08:28
A+ A-

Türkiye'ye dayatılan ve oluşan şeylerden biri de Özellikle Batıdan gelmişse 'Hiç düşünme, hemen boyuneğ(boyun eğ)' kültürüdür. Göz merkezi(odağı) nerede? İşte şurada. İşitme merkezi nerede? İşte şurada. Neden oralardalar? 'Hiç düşünme, Batı ne derse o kadar yeter'.
 
Ben de bu konuları düşündüğümde ne lisede ne de üniversitede idim; üniversiteyi bitireli on yılı çoktan geçmişdi(geçmişti) ve bu konuyu bir rastlantı ile düşündüm, durdukyere(durduk yere) ve bu düşüncemi henüz yeni, bugün yayınlıyorum yani büyük olasılıkla bunları Abd açıklamıştır ancak savım yanlış da olabilecek olsa düşündüğümü açıklamak zorundayım ki felsefe, bilim, uygarlık, insanlık böyle ilerler.
 
Bence görme merkezinin(odağının, alanının, bölgesinin) beyinin yani kafanın arkasında olmasının nedeni ışığın hızının 300.000 Km/Sn olmasıdır. Bu kadar yüksek bir hızı durdurmak çok zaman alır yani çok yol yani çok direnç gerektirir ve bu da ancak beyinin arkasında sağlanabiliyor durumda yani bu durumda görme merkezinin gözden uzak olması olağandır.
 
Ses hızı ise ışık hızına göre çok düşük olduğundan yani ortalama 340 Mt/Sn olduğundan durdurulması, durması çok kolay, bu nedenle de durması için gerekli zaman yani yol oldukça kısa yani bu nedenle işitme merkezinin kulağa yakın olması gerekiyor, olağandır.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 7.5.15/10.05