Her gözünüzde tam 130 milyon görme sinir hücresi var!

20.04.2015 21:11:47
A+ A-

 

İnsanın her bir gözünde tam 130 milyon görme sinir hücresi olduğunu biliyor musunuz?

Ve her bir hücrenin içinde 100 trilyon atom olduğu düşünüldüğünde bu sayı evrendeki tüm yıldızların sayısından bile daha fazla!

Allah dünyaya gelen her insanda işte böylesine muhteşem bir yaratılışla gözler, kulaklar, kalpler yaratıyor. Neden? Allah'ın delillerini görsünler diye, Allah'ın muhteşem sanatını görsünler diye, Allah'ın zikrini yapıp, konuşsunlar diye, Allah'ın varlığını kalplerinde hissetsinler diye. Ama insanlar bu muhteşem yaratılıştan habersiz oldukları için görmüyorlar, duymuyorlar ve şükretmeyi de unutuyorlar.

O, sizin için kulakları, gözleri ve gönülleri inşa edendir; ne az şükrediyorsunuz. [Mü'minun Suresi, 78]

Bu kadar muhteşem bir yaratılış var ama bazı gözler var ki doğuştan kör olarak yaratıyor. Bakıyor ama Allah'ın delillerini görmüyor, duyuyor ama işitmiyor. Allah bu insanların kalplerinin de kaskatı olduğunu, bu şekilde yaratıldıklarını söylüyor. İnsanın gözlerinin olması, kulaklarının olması onun gören ve duyan insan haline getirmiyor. Eğer Allah o insanı şuurlu olarak yaratmamışsa, o insan sonsuza kadar hidayet bulamıyor, Allah'ı fark edemiyor.

Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır. (Araf Suresi, 179)

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 

 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.