İnsan beyni ve nanobotlar

03.05.2015 16:42:54
A+ A-

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojinin ulaşabileceği sınırlarda yavaş yavaş ortadan kalkmaktadır.

nanobotlar ile insan beyninin yönetebileceğini yaptığı konuşma sırasında belirtmiştir. 80 yıllardan bu yana teknoloji hakkında ve geleceği hakkında tahminler yapan Nicholas Negroponte kimileri için hayal olan bir olayın ilerleyen zamanlarda hayata geçebileceğini belirtmiştir.

İnsan beyninin yönetimi için kan akışı sayesinde yönetebileceğini açıklamıştır. Nanobotlarinsan beyninin işleyişini yönetebileceğini ve insan beyni ile irtibata geçilebileceğini öne sürmüştür.

Bu sayede hastalıkların tedavisini ve birçok soruna da çözüm getirilebilir olacak. Her durumda olduğu gibi bu durumda da olumsuz olabilecek durumlar mevcuttur. İnsan beynininhacklenmesi gibi olumsuz durumlarda olası bir durum olacaktır. Bu zamana kadar birçok tahminde bulunan Nicholas Negroponte bu durumda da haklı çıkması olasıdır.

Minik robotlar sayesinde insan beyninin işleyişini yönetebilecek olan nanobotlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte yavaş yavaş hayatımızın içine girmeye devam edecektir. Nano teknolojinin birçok alanda yaptığı işler ile birlikte bu gibi olaylarda da devreye gireceğini düşünmekteyiz.

Alınabilecek önlemler ile birlikte oldukça başarılı bir proje olacak nanobotlar insan yaşantısını oldukça değiştirebilecek bir potansiyele sahip bir teknolojidir. Bu teknolojinin inşalara sağladığı avantajları ilerleyen zamanlarda görebileceğimizi umuyoruz.

Bilim kurgu sahnelerini andıran bir düşünce olsa da oldukça olası bir durum olan nanobotlar teknolojinin geldiği en son noktayı anlatmaktadır.

Kaynak:http://www.sinirliadam.com/insan-beyni-ve-nanobotlar/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.