İtfaiye Oyunları

06.02.2013 02:44:31
A+ A-

Oyun oynamak çocukluktan gelen bir alışkanlık olabilir. Sadece çocukların oynadığı oyunlar çok eski yıllarda kaldı. Günümüzde oyunlar hem çocuklar hem de yetişkinler için bir eğlence kaynağı. Yaygınlaşan internet kullanımı ile oyun oynamak da sanal dünyaya taşındı. Sanal dünya her yaştan kişinin rahatlıkla oynayabileceği oyunlar ile dolu bulunuyor.

İtfaiye oyunları da bunlardan yalnızca bir tanesidir. Sadece çocuklar değil yetişkinlerde bu oyunları büyük bir zevk ile oynayabilirler. İnternette birçok çeşidi bulunan hatta itfaiye oyunları için özel sitelerde açılmış bulunuyor. Bu sitelerde yalnızca itfaiye oyunlarını bulmak mümkündür. Bu oyunlarda amaç çıkan yangınları en hızlı şekilde söndürmektir.

Yangın merdiveni de itfaiye oyunlarından birisidir. Oyunda yangın merdiveni üzerinde bulunan bir itfaiyeci apartmanlarda çıkan yangınlara merdiveninden su sıkarak söndürmeye çalışmaktadır. Oyundaki harita sayesinde yangının nerede çıktığını görebilir ve derhal müdahale edebilirsiniz. Yangının şiddetini de yine bu haritada ki renkler sayesinde anlayabilirsiniz. Hemen söndürmediğiniz yangınlar büyüyerek etrafındaki alanlara sıçramaktadır. Bu oyuna benzer bir başka oyunda su topu fırlatma oyunudur. Oyunda kırmızı şapkalı bir itfaiyeci elindeki yangın hortumu ile belli hedeflere su topu atmaktadır. Bazen bir barikatın arkasında olan yangın simgesi bazen gizli kapılı bir bölmenin ardında olabilmektedir. Bu durumda öncelikle su topu atarak önünüzdeki engeli ortadan kaldırmanız daha sonrada yine elinizdeki su topu ile yangını söndürmeniz gerekmektedir. İlerleyen aşamalarda yangına ulaşmak daha da zorlaşacaktır.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.