Kelebek kanatlarındaki simetri evrimle oluşmaz!

15.12.2014 20:02:53
A+ A-

İnsan çevresine baktığında gördüğü göz alıcı güzellikteki birçok canlının bir simetri harikası olduğunu fark eder. Bütün güller, menekşeler, papatyalar tümü son derece düzgün ve birbiriyle uyumlu yaratılmıştır. Gülün yapraklarındaki muhteşem uyum hemen dikkat çeker. Allah’ın kuşların tüylerinde yarattığı desenler, renklerin ve şekillerin mükemmel geçişi, insanın ruhunda müthiş bir heyecan yaratır. 

Tıpkı insanlar gibi, kuşların, köpeklerin, kedilerin ve tüm hayvanların güzelliğinde de simetrinin etkisi büyüktür. Allah simetriyi, güzelliği en iyi vurgulayacak şekilde detaylarda yaratır. Örneğin kuşların tüyleri Allah’ın simetri sanatının en çarpıcı örneklerinden birisidir. Bir kuş tüyündeki simetri, alt kısımlardaki tüylerin daha ince yapılarının olması, tüylerin birbirlerine geçmiş gibi bir görünüme sahip olmaları şaşırtıcı şekilde dikkat çekicidir. İnsanı, eline alıp incelediğinde bile hayran bırakan bir kuş tüyü, mikroskop altında bakıldığında sahip olduğu detay zenginliği açısından Allah’ın yaratmadaki sonsuz gücünü gösterir.

Tüylerin ortasında herkesin bildiği uzun ve sert bir boru vardır. Bu borunun her iki tarafından yüzlerce tüy çıkar. Boyları ve yumuşaklıkları farklı olan bu tüyler kuşa, havayı uçuşa en elverişli şekilde kullanma özelliğini kazandırır. Turna kuşunun tüylerinden tek bir tanesinin üzerinde, tüy borusunun her iki yanında uzanan 650 tane incecik tüy vardır. Bunların her birinde ise 600 adet karşılıklı tüycük bulunur. Bu tüycüklerin her biri 390 tane çengelle birbirlerine bağlanır. Çengeller tıpkı bir fermuarın iki tarafı gibi birbirine kenetlenmiştir. Çengeller ile kenetlenen bu tüycükler o kadar bitişiktir ki, duman üflendiği takdirde bile aralarından geçemez. Çengeller herhangi bir şekilde birbirinden ayrılırsa, kuşun bir silkinmesi tüylerini düzeltmesi için yeterlidir.

Deniz altındaki canlılarda da Allah’ın sonsuz yaratma sanatı en güzel şekilde tecelli eder. Örneğin deniz kabuğunun üzerindeki simetri, desenlerin hepsinin birbiriyle aynı ve aralarındaki mesafenin eşit olması, renklerinin mükemmel bir sırayla ve geçişlerle birbirini izlemesi, insanı bu yaratılış harikasına ve asıl olarak onu yaratan Allah’a hayran bırakır. 

Bir başka örnek de hepsi birbirinden farklı desenlere sahip olan kar taneleridir. Çıplak gözle bakıldığında hepsi birbirinin aynısı gibi görünen kar taneleri mikroskopla incelendiğinde, tamamen birbirinden farklı, mükemmel güzellikte, çarpıcı desenlere sahiptirler. Hepsinin çok farklı güzellikte şekilleri vardır. Dışarıdan bakıldığında son derece sade görünümlerine karşın, hepsi birbirinden farklı kristal birer sanat eseri gibidirler. 

Tüm güzelliklerin tek ve gerçek sahibi olan Allah’ın sonsuz ve ihtişamlı yaratma gücü, var olan her şeyin üzerinde hakimdir. 

Allah... O'ndan başka İlah yoktur. Diridir, kaimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmaksızın O'nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun Kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek Büyüktür. (Bakara Suresi, 255)

Kaynak:

http://www.evrimteorisi.info/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.