Kırmızı butona bas

03.04.2015 23:27:24
A+ A-

Kaynak:http://www.papazkimde.com/2015/04/buraya-bas-aptal-butonu.html

 

Bazı insanların evinde sadece televizyonu açmak bile can sıkıcı olabiliyor, uydu alıcısı için bir, IPTV kutusu için bir ve TV için bir toplamda üç kumanda. Ya da belki evrensel kumandanızla televizyonunuzu açacaksınız, o zaman üzerindeki 347 butonu deşifre etmek için size iyi şanslar. Giderek artan akıllı şu, akıllı bu dünyamızda, birçok uygulama ve cihazı her şeyi kontrol etmek için kullanıyoruz, basit işlemleri bile uzun yoldan yapar olduk.

Bttn işte bunun için düşünülmüş, sadece tek ve basit bir işlemi gerçekleştirmeye programlanmış bir buton, büyük, kocaman bir düğme. Finlandiya merkezli şirketin CEO'su Harri Rautio kendisinin ve takımının kaotik kullanıcı ara yüzlerinin her yerde olduğunu fark ettiklerini ve buna basit bir çözüm bulduklarını söylüyor. Bttn'u fiziksel bir eğer böyleyse böyle yap butonu olarak düşünebiliriz. Örneğin bu düğmeyi internetten yemek siparişi vermek için, veya otomatik balık besleyicisini etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Ya da bu cihaz çocuklarınız okuldan eve geldiğinde cep telefonunuza "Evdeyim" mesajı atacak şekilde programlanabilir.

 

YEŞİL IŞIK YANARSA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ ŞEY OLMUŞTUR, KIRMIZI YANARSA HATA VARDIR. BASİT!

 

Aslında sihir değil. Sadece biraz programlama 4 AA pil ya da USB kablo ile gücünü sağlıyor, ve mobil veri veya wi fi bağlantısından yararlanıyor. En tepede yanıp sönen yeşil ışık işlemin başarıyla yapıldığını bildirirken kırmızı ise hata sinyali veriyor. Bttn ayrıca mesajlaşma , sosyal medya ve e-posta ile eylemleri programlamaya da imkan sağlıyor.

Kullanıcı ara yüzü uzmanlarına göre sadece tek tuş güzel bir fikir. Kullanıcı dostu basit ara yüzler gittikçe önem kazanıyor ve kimse gelecekte BOEING737 kokpitinde uçak kullanır gibi etrafındaki cihazları kullanmak istemez. Dolayısıyla çok basit ile çok karmaşık arasındaki çizgide durmakta fayda var. Her gün yapmaktan sıkıldığınız bir işlemi tek tuşla yapmak istiyorsanız bttn sizin için ideal. Tabi her buton sadece bir işlemi yapmak için programlanabildiğinden farklı işlemler için birden çok bttn almanız gerekir ve bu da uzun vadede hem maliyetli olabilir hem de hangi düğme hangi işe yarıyor takip etmek zor olabilir. 

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.