Kısaca Web tasarım

16.12.2014 01:00:34
A+ A-

Web Tasarım' ın Tanımı

Web tasarım gelişen iletişim teknolojileri ile birlikte günümüzde yaygın olarak kullanılan, internet ağı üzerinden aynı anda dünyanın her yerinden insanlara bilgi verme, reklam, tanıtım vb. içerikleri sunma imkanı sağlayan web sayfalarının alt yapısına web tasarım denmektedir.

 

Web Tasarım' ın Önemi

 

İnternet ve intranet ağı üzerinde web sayfalarının alt yapısını oluşturan web tasarım,   insanlara aynı anda bilgiye erişim ve bilgi paylaşımı imkanı sunmaktadır. Web Tasarım' ın Günümüzdeki yeri : Gelişen iletişim teknolojileri ile birlikte web sitesi tasarım projeleri de her geçen gün önemini arttırmaktadır. Günümüzde İnternet ağı üzerinden insanlar istedikleri bilgiye çok daha kolay ulaşma imkanını elde etmişlerdir. Web sayfalarının sunduğu hizmetler sayesinde insanlar artık ürün, hizmet ve bilgiyi herhangi bir mağaza ya da restoranı ziyaret etmeden online satın alabilir ve ya hizmet sunabilirler. Web tasarım; insanların İnternet ve İnternet ağları üzerinde daha kolay ve hızlı biçimde bilgiye ulaşmaları için bilgisayar programcıları tarafından hazırlanan, alt yapı ile sağlanan sayfalardan oluşmaktadır.

 

Web Tasarım'ın Günümüzdeki teknolojisi

 

Web tasarım bilgisayar programcıları tarafından sürekli geliştirilmekle birlikte, günümüzde kullanılan, İnternet ağına erişim imkanı sunan elektronik cihazlara da uyumlu hale getirilmektedir. Web siteleri, günümüzde yaygın olarak kullanılan cep telefonları, tabletler ve tablet bilgisayar ile uyumlu çalışmaktadır. Web teknolojileri alanında kullanılan HTML5 ve CSS3 gibi yaygın olarak tercih edilen yazılım dilleri sayesinde, artık insanlar diledikleri her yerden İnternet ağına bağlanarak web sayfalarını ziyaret edebilirler.

Kaynak : http://aceksemedia.com/web-tasarim/kisaca-web-tasarim.htmlYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.