Kurumsal Web Sitesi nasıl olmalı

27.11.2014 02:32:06
A+ A-

Firmaların kendi niteliklerini, hizmetlerini ve ürünlerini ifade ettikleri web sayfalarıdır. Tüketici ile iletişim ve tanıtım amaçlı kullanılmaktadır.
Çok geniş bir kavramın parçası olan kurumsal web sitesi, sadece kurumsal firmalar için değil aynı zamanda eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, kamu ve devlet sıfatlarını da içerisine almaktadır.
Birden fazla hizmeti içerisinde barındıran hizmet sunan a.ş, holding gibi büyük kuruluşlar için kurumsal web siteleri daha yatkın bir oluşumdur.
Kurumsal site, tam olarak kelime anlamı ile ; ürün ve ya hizmet üreten firmaların kendileri hakkında bilgi paylaştıkları sitelerdir. Eticaret ise üretikleri ürünü direk olarak müşterilerine satış yaptıkları sitelerdir.
Aynı zamanda her ikisinide sunan sitelerde mevcuttur. Firma ve marka tanıtımı yapan aynı site içerisinde ürün satışı yapan internet siteleride vardır.
Kurumsal Web siteleri için yapılması gereken arayüz seçimi nasıl olmalıdır ?
Kurumsal web tasarım çalışması yapılırken, Öncelik her zaman anasayfa yani karşılama ekranın dan başlanmalıdır. bütün materyaller doğru ve ve düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir. Ziyaretçileriniz siteye girişinden itibaren web sitesinin amaçını firmanın niteliğini ortaya koymalıdır. Kolay anlaşılan navigasyon menü bulunmalıdır. Ziyaretçilerin ortak noktası olarak hiyeraşik menü ile site gezgini güçlendirilmelidir.
Marka bilincini ortaya çıkaracak kurumsal profil sayfası oluşturularak ziyaretçilere, kurumsal firma hakkında bilgi edinmesine olanak sağlanmalıdır.
Görsel ve işitsel sayesinde, internet sitesinde anlaşılır üst seviyede olmalıdır. Kullanıcı gerek duyarsa istedikleri mecralara göz atarak detaylı bilgiye sahip olabilmelidirler.
İnsanlar aradıkları bilgileri kolaylıkla bulabilmeleri için site içerisinde aramaya yönelik bölüm yada sayfa olması faydalı olacaktır.
İletişim bilgilerinin kurumsal web saydasın da barınması, kullanıcıların üretici ya da hizmet sunan firma ile iletişime geçmesini sağlayacaktır.
Elektronik bülten kullanarak ziyaretçilere mail yoluyla iletişim sağlama olanağı sunulmalıdır. ziyaretçilere gönderilen e bülten firmalar içinde kendilerini ve firmalarını tanıtmak için faydalı olacaktır.

Yazı Kaynağı : http://aceksemedia.com/web-tasarim/%EF%BB%BF%EF%BB%BFkurumsal-web-sitesi-tasarimi-icin-arayuz-secimi.html  YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.