Kurumsal Web sitesi tasarımı için gerekli olanlar

23.11.2014 17:21:16
A+ A-

Kurumsal web siteleri; kurumların, firmaların, verdikleri hizmeti ve kendilerini tanıttığı yerlerdir. kurumsal web sitesi tasarımı tamamen firmanın ihtiyaçlarına göre özgün olarak hazırlanmış bilgileri içermelidir. Kurumsal web tasarım ını hazırlayacak olan tasarımcı firmanın kurumsal kimliği hakkında tamamen bilgi sahibi olmalıdır.
Web sitesini tasarlayacak kişi ya da kişilerin tasarlayacakları firma web sitesi için firma ve sektörü hakkında maksimum bilgiye sahip olmalıdırlar.


Genel olarak firmaların kendine özgü oluşturdukları marka rehberi (Brand Guidline) bulunmaktadır. Rehber içerisinde firmamın kendisini ifade etmek için gerekli olan görsel, makale ve video türünde içerikleri barındırır.
Firma böyle bir rehbere sahib ise, kurumsal web sitesinin yapan tasarımcıya kolaylık sağlayacaktır. Kurumsal kimlik çalışması için harcanan extra zaman kaybını önlemiş olur.
Bu içerikler doğrultusunda, firma ile alakalı fotoğraf, ürün tanıtımı isteniyor ise ürün fotoğrafları, firma ile ilgili yazı, grafik ve video içerikleri gerekmektedir.
Firmaya ait kurumsal fotoğraf ve yazılar site yerleşimi için gerekli olan en önemli unsurlardandır.
Test amaçlı olarak Loren Ipsun her ne kadar kullanılsa da orjinal metin ve fotoğrafların kullanılması en doğru seçenek olacaktır. Bunların yanı sıra brifingde belirtilen, görsel sitil bilgileri ile kurumsal web sitesi hazırlamaya başlayabiliriz demektir.Makale kaynağı: http://aceksemedia.com/web-tasarim/kurumsal-web-sitesi-tasarimi-icin-gerekli-olanlar.htmlYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.