Maoa genine hayır demokrasi gösterileri yapılmalı

03.05.2015 12:58:35
A+ A-

21. yüzyıl bir yandan Maoa geni ile saldırı yüzyılı olurken bir yandan da bu gene karşı savaşımın yüzyılı da olacaktır bence. Bu gen bu genin tetiklendiği insanları barbar, saldırgan, ilkel, merhametsiz, vicdansız, saldırgan, mantıksız ve herşeyi yapabilecek yapar. Bu gen Abd'de laboratuarlarda saptandı ve Maoa geni diye adlandırıldı ancak ben bu geni Abd'de saptanmadan çok daha önce felsefel, kuramsal olarak saptamış ve adına önce Ç geni, sonra da Mia geni demişdim(demiştim) ancak ben bu geni 'kullanılması' için değil 'yok edilmesi' için düşünmüşdüm(düşünmüştüm) oysa bence Abd bu geni insanlığa karşı kullanmak için çalışıyor. Bunu nereden anlıyorum? Çünkü: 1- Bilimin, teknolojinin, uygarlığın tarihsel, evrensel zirve(doruk) yaptığı çağımızda sinema ve televizyon dizisi dünyasını aniden(birden), tuhaf biçimde gıladyatör(gladyatör), kurt insan, vampir, zombi, büyücü, seri katil, şiddet, savaş, barbarlık filımleri(filmleri) ve dizileri doldurdu, 2- Bilim ve teknoloji zirvesi olduğu için demokrasi, barış, huzur çağı olması gereken 21. yüzyıl aniden savaş, terör ve diktatörlük çağı oluverdi. Bence bunlar bir de ortada Maoa geni denilen kötü bir gen varken hiç rastlantı şeyler değil çünkü bu genin tetiklenmesi, çalışması, egemenleşmesi için gerilimli, barbar, akıldışı, tahrik edici tetikleyiciler ve ortam gerekli yani bence bu tür filımler, diziler tetikleyici olarak kullanılıyor yani bu geni ve bu geni taşıyan insanları dünyanın öbür uçundan(ucundan) ve hiçkimse hiçbirşey görmeden, anlamadan yönlendirmek, yönetmek olası ve olanaklı ki ülkemizde aniden aşırı biçimde artan suç oranını ben buna bağlıyorum.
 
Bu gen çok önemli ve çok tehlikeli bir gendir. Bu gen insanlığı Orta çağa da götürebilir, İlk çağ'a da. Bu gen dünyayı 3. bir dünya savaşına da sokabilir. Bu gen akılın, ruhun virüsüdür, kanseridir. Bu gene 'Psikopatlık(Psikopatlık) geni' ve 'Mafya geni' de denilmektedir.
 
Akp diktatörlüğü de, kadına şiddet denilen şey de, kadın cinayetileri(cinayetleri) denilen şey de, aile içi şiddet denilen şey de, küçük gelinler denilen şey de, artan hırsızlık-gasp-cinayet-tecavüz-fuhuş-zina-cinsel sapmalar, terör gibi şeyler de buzdağının görünen yüzüdürler; asıl buzdağı suyun altındadır, bu gendir ve bu genin yönetimi, bu geni yönetenlerdir. Bu gen dev bir buzdağıdır(buz dağıdır) ve olan bitenler de bu buzdağının yalnızca görünen bölümüdür, olacak olanlar göünmeyen bölümündedirler.
 
Demokrasiye sahip çıkmak, demokrasinin varlığı, demokrasinin sürmesi, demokrasinin korunması; suç oranındaki aşırı artışın durması ancak bu gene ve bu geni kullanmakta olanlara karşı bilinçli, tutarlı, genel bir tepki ile olasıdır, olanaklıdır. Tarih artık genelde bilimselleşmiş, özelde genleşmiştir. Bunu anlamak, kavramak çok önemlidir ve çok zorunludur. Özgürlük, demokrasi, mutluluk, bireyin seçimi sanılan yanlış şeyler gerçekte bu genin sonuçları ve bu genin kullanılmasının, uygulanmasının sonuçlarıdır yani sokakta içinizden bağırmak ya da dans etmek ya da derinize dövme yaptırmak ya da kırmızı ışıkta geçmek gelmişse ya da evde müzik setinizi sonuna kadar açmak gelmişse ya da artık sık, çok öfkelenmeye başlamışsanız ya da sokakta öpüşmek, sevişmek, çırılçıplak soyunmak, bağıra bağıra şakır söylemek gelmişse ya da yanlış, kötü, çirkin birşey yapmak gelmişse bu sizin içinizin, ruhunuzun, isteminizin isteği değil de bu genin buyuruğu(buyruğu), emiri(emri) olabilir. Bunun gibi; sigara, içki, uyuşturucu, fuhuş, zina, çıplaklık, cinsel sapma, sıpor yapmak, yarışmak, gürültü yapmak, 'Sana ne, bana ne?' demek, savaş oyunuları(oyunları) oynamak, gıladyatör-vampir-zombi-yaratık-kurt insan-şiddet-mafya türü filımleri(filmleri), televizyon dizisilerini sevmek, maç sevmek, alışveriş bağımlılığı, marka bağımlığı, yeme içme bağımlılığı, zevk bağımlılığı, araba bağımlığı, silah sevgisi, av sevgisi de bu genin haltları olabilir. Yani bu gen kişide gerçekte kişinin kendisi olmayan bir kişi yaratır.
 
Bu nedenle bu gene karşı kitlesel, toplumsal, demokrasisel, bilimsel bir savaşım içine girilmesinin zorunluluğuna inanıyorum. Demokrasi gösterisilerine(gösterilerine), İşçi bayramı'larına, ulusal bayramlara, dinsel bayramlara yani hayatın(yaşamın) her anına da 'Maoa genine hayır!' damgasını vurmalı diyorum. Bu gene karşı savaşım içine girilmeden demokrasili, adil, uygar, çağdaş, insanca, barış dolu, huzur dolu, güvenli bir dünya asla kurulamaz diyorum. Çoluk çocuk herkes bu gene karşı bilgilendirilmeli, eğitilmeli, aydınlatılmalı, uyarılmalı, korunmalı. Bu gen insanlığın atom bombasından da, kanserden de tehlikeli en büyük düşmanıdır. Zaten bu geni taşımayan insan insanların üzerine bomba atmaz. Bu gene karşı savaşım olmadan dünyada savaş, terör, diktatörlük, adaletsizlik, vicdansızlık, ahlaksızlık, onursuzluk, suçlar asla bitmez. Bu gene karşı toplum, insanlar internetten televizyona, sanattan sokaklara kadar heryerde aydınlatılmalı.
 
Demokrasili, barış dolu, huzurlu, güvenli, bilimsel, uygar, insanca bir dünya istiyorsak 'MAOA GENİNE HAYIR!'
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 3.5.15/12.50