Microsoft ve Motorola'dan Android ve Chrome OS patent anlaşması

22.04.2014 00:02:43
A+ A-

Teknolojinin iki devi Microsoft ve Motorola'nın 21.04.2014 Pazartesi günü teknoloji paylaşımı sağlayacak bir patent anlaşmasına imza attıkları açıklandı. Anlaşmanın detayları hakkında fazla bir bilgi verilmezken yapılan anlaşma ile Android ve Chrome OS teknolojilerinin ortak bir paylaşım içerisinde faaliyet göstererek teknoloji dünyasına yeni bir çalışma ile adım atacakları üzerinde duruldu. Microsoft IP lisanslama Genel Müdürünün yaptığı açıklamada iki şirketinde fikri mülkiyete saygı duyan adil ve makul bir patent anlaşmasına imza attıklarını belirtti. Lisanslama teknolojisinin paylaşılmasının teknolojinin geliştirilmesi ve daha da hızlı gelişmelere adım atılması için önemli bir anlaşma olduğunu vurguladı. Anlaşmanın diğer tarafı olan Motorola’nın Kurumsal Mobil Bilişim Başkan Yardımcısı Joe White, yapılan bu anlaşmayla müşterilerinin güven ile Motorola Android ürünlerini satın almasını sağlayacak bir çözüm için anlaşma sağladıklarından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.    

Ortaya çıkacak ürünün henüz ne şekilde olacağı konusunda bir açıklama yapılmadığı gibi ürünün adı bile açıklamalarda sır gibi saklandı. Ayrıca bu anlaşmanın Motorola firmasının çalışmalarını ne şekilde etkileyeceği de belirsiz. Bu tür bir anlaşma daha önce Acer, Amazon, Barnes & Noble, Dell, Foxconn, HTC, LG, Nikon, Onkyo, Samsung, Velocity Micro, ViewSonic, Wistron, ZTE firmaları ile yapılmıştı.

Yapılan bu iş birliği ile birlikte teknolojinin iki devinin nasıl bir ürünü ortaya çıkaracağı ve teknolojiye ne gibi bir katkı sağlayacağı kesinlikle takip edilmesi gereken bir konu olacak.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.