Mobil Web Site Optimizasyonu

19.04.2015 12:30:26
A+ A-

Günümüzün gelişerek artan mobil iletişim cihazları kullanımı ile birlikte web teknolojileri alanında mobil kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Mobil web sitelerinin gelişmesi insanlara yeni kullanım alanları sunmaktadır.

Mobil uyumlu olarak isimlendirilen esnek tek site çok boyut bütün ekranlara uyum sağlayabilen responsive özeliği taşıyan web tasarımı projeleri oldukça gelişmektedir. Mobil sitelerin yaygınlaşması ile bilrlikte arama motoru dizinleri ve arama robotlarıda yeni geliştirmeler görülmektedir.

Artık web dizin arama motorlarıda, başta dünyaca en çok kullanılan ve en çok tercih edilen google, yahoo, bing ve yandex gibi motorları web siteleri üzerinde yeni arama sıralama sistemleri geliştirmektedir. Bu demek oluyor ki artık mobil uyumlu web tasarım özelliğine sahip internet siteleri, mobil uyumlu olmayan internet sitelerinde daha popüler ve görünür olacak. Bizlere düşen yeni teknoloji mobil sitelerin edinilmesi.

Google tarafından yayınlanan habere göre artık tüm internet siteleri 21 nisan tarihi ile birlikte mobil özelliğine ve kullanımına uygun dizayn edilmeli. Arama motorlarına göre dizayn edilen internet siteleri anahtar kelimelerde popüler sonuçlarda yer alabilmesi için mobil web tasarımını şart görüyor. Kaynak web sitesi : http://aceksemedia.com/web-tasarim/mobil-web-sitesi-seo-optimizasyonu.htmlYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.