Mutlaka kullanmanız gereken 5 ücretsiz Windows programı

16.12.2014 14:23:13
A+ A-

Bilgisayar ve internet kullanımınız oldukça yüksekse ve bir çok programa ihtiyacınız varsa, yüksek meblağlar ödeyerek bütçenizi zorlamanıza gerek yok.

İnternette ücretsiz programlarücretsiz uygulamalar gibi aramalar yaptığımızda maalesef çöplük halini almış bir ortamla karşılaşıyoruz. Bulduğumuz ücretsiz uygulama veya programların bazıları virüslü, bazıları ise kullanım süresi açısından sınırlı olabilir. Biz de bu yazımızda, tamamen ücretsiz olan, süre sınırlaması olmayan ve virüs içermeyen 5 programı sizler için paylaşıyoruz.
 

İşinize Yarayacak En İyi Bedava Windows Programı

Autocity 

İlk programımız olan Autocity, bir ses kayıt ve düzenleme programı. Çok kanallı düzenleme ve karıştırma seçenekleri, çok sayıda efekt ve ileri işleme aracı, ses biçimlerini dönüştürme gibi oldukça işlevsel becerilere sahip ve tamamen ücretsiz bir program. 
 

Gimp

Gimp programı, Adobe Photoshop 'un alternatifi bir program olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraflarınızın daha güzel görünmesi ve üzerinde işlemler yapabilmeniz için bütün işlevlere sahip. Elbette ki Adobe Photoshop kadar araca sahip değil ama temel düzeyde işinizi görecektir.
 

LibreOffice

Microsoft Office programının alternatifi diyebiliriz. Özellikle Microsoft Office programlarına 250 TL vermek istemeyenler için LibreOffice çok güzel bir seçenek. Programın bingosu, Microsoft Office belgeleriyle uyumlu olması. Yani o belgelerin üzerinde de çalışma yapabiliyorsunuz. Ayrıca daha sade bir program olması da işlerinizi hızlandıracaktır. 
 

Revo Unistaller

Hepimizin başına bela olan, yüklediğimiz programları silmemiz sonrasında arkasında kalan ve asla kaldıramadığımız çöpleri silmemiz için tasarlanmış Revo Unistaller, temizlik için biçilmiş kaftan. Sisteminize kurduğunuz her dosyayı gözlemliyor ve standart silme işlevlerinin dışında, maksimum silme gerçekleştiriyor. 
 

LastPass

Güvenlik artık hepimizin problemi. Artı
k şifre oluşturmadan yapacağımız işlem neredeyse bulunmuyor. Önemli bir iş için kullandığımız şifremiz çalındığında, sonuçları oldukça ağır olabiliyor. LastPass bize mümkün olan en güvenli parolaları oluşturmamızı sağlıyor ve bunları güvenli bir kasada saklı tutuyor. 
 
Kaynak; http://www.hadigenc.com/2014/12/5-adet-en-iyi-bedava-windows-program.html
İletişim; hadigencc@gmail.com

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.