Ne video ne de internet radyoyu tarihe gömemedi…

25.02.2014 16:00:00
A+ A-

 

MTV'nin 1981'deki açılışındaki ilk yayınlanan şarkı The Buggeles grubuna aitti ve ismi "Video Killed The Radio Star" yani "Video Radyonun yıldızını söndürdü". Amaç çok açık ve netti: Radyoyu antikalar arasına göndermek.

Tarih boyunca birçok teknoloji ürünü bunu denemeye çalıştı: sinema, televizyon, kaset, CD, müzik çalar. ve günümüzde Sportify gibi müzik akış servisleri. Hepsi hiç istisnasız, bu amaçlarını başaramadı, başaramadığı gibi amaçlarının yanına bile yaklaşamadı.

Birçok eğlenceye açık olması, birçok bilgiye kolay ulaşılabilir olması sebebiyle hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olmasına rağmen yine de radyonun değerine erişemedi. Dinleyiciler radyoya kıymet veriyor ve en önemlisi de hala araçlarında, iş yerlerinde dinlemeye devam ediyor bu nedenle radyo hala yaşam mücadelesini yitirmiş değil.

İnsanlar her zaman radyodaki canlı yayına bağlanmaya devam edecek, o birebir sohbetin hazzını almaya, sevdiklerine şarkılar atfetmeye. Müziği her yerde bulabilirsiniz ama iki farklı şarkıyı ardı ardına uyumlu bir şekilde dinleyicinin beğenisine sunacak ve aynı zamanda reklamları da aradan çıkaracak bir sistemi asla.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.