Neden gökyüzünden tertemiz su yağıyor da nitrik asit yağmıyor?

16.03.2016 00:08:47
A+ A-

 

Atmosferdeki su, karbondioksit, oksijen ve azotun devredilmesindeki ahnegi, nizam ve intizamı bildiğimiz için yağmur yerine "kezzap" adını verdiğimiz nitrik asitin yağabileceği aklımıza bile gelmez, değil mi?

Oysa ki, atmosferin %80'ini teşkil eden azot gazı, yıldırım ve şimşeklerin tesiri altında oksijenle birleşir. Bu oksitlenmenin soncunda, nitratların meydana gelmesine yarayan azot oksitleri teşekkül eder. Yani ilmen, havadaki her elektriklenmede, nitrik asit yağmurunun meydana gelmesi için bütün şartlar hazırdır... Ancak şimşek çaktığında, damla damla merhamet ve rahmet yağar.

Üzerimize her an kezzap yağabilmesinin mümkün olduğunu bilen Kimya Prof. Dr. Arthur Macomb bu konuda şunları söyler:

"Ne zaman şimşek çakıp gök gürlese, semadan yağmur yerine nitrik asit yağacak diye soluğum kesilir, rengim kaçar, sığınacak yer ararım. Çünkü havada nitrik asit teşekkülü için bütün şartlar hazırdır."

Ve Kendi rahmetinin önünde rüzgarları müjdeciler olarak gönderen O'dur. Biz, gökten tertemiz su indirdik; (Furkan Suresi, 48)

O, sizin için yeryüzünü bir döşek, gökyüzünü bir bina kıldı. Ve gökten yağmur indirerek bununla sizin için (çeşitli) ürünlerden rızık çıkardı. Öyleyse (bütün bunları) bile bile Allah'a eşler koşmayın. (Bakara Suresi, 22)

Kaynak: http://evrimcilerneleridusunemez.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.