Neden Mobil Uygulama?

25.09.2014 15:29:29
A+ A-

Bildiğiniz gibi mobil cihazlar artık yalnızca bir telefon değil, aynı zamanda her an erişilebilir bir online kanal. Günümüzde neredeyse herkesin kullandığı, ülkemizde kişi başı 5.4 adet düşen mobil cihazların çalışması için tasarlanmış yazılımlara da mobil uygulamalar deniyor.

Mobil uygulamalar, normal bir web sitesinden çok daha az veri kullanarak aynı bilgiye ulaşmanızı sağladığından, mobil cihazlarda kotalı internet bağlantısına sahip kullanıcılar için de daha avantajlı.

Genellikle hayatı kolaylaştırmaya ve pratikleştirmeye yönelik olarak doğan; ücretli ya da ücretsiz olarak, kullandığınız, işletim sisteminin marketlerinden edinebileceğiniz mobil uygulamaların cihazını çalıştırmasının yanı sıra  ihtiyaca ve işletmeye özel programlanabildiğinden dolayı firmalar için pazarlama alanında da bir çok avantajı bulunuyor.

Mobil internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte; markaların sosyal medyada mobil pazarlama kavramlarını özümseyip, mobil sosyal platformlarda da varlık oluşturarak marka bilinirliklerini artırmaları zorunluluk haline geldi.

Mobil uygulamalar ile müşterilerinizin parmağının ucunda değil tamamen cebindesiniz. Onlarla paylaşmak istediğiniz bilgi, kampanya vb. bütün bilgileri "push notification" bildirimler ile anlık ve direkt kullanıcılarınız ile paylaşabilirsiniz. Bu hem sizin toplu e-posta hizmetinizde "spam mail" olmanızın önüne geçer hem de anlık pazarlama faaliyetleri yürütebilirsiniz.

Özetle neden mobil uygulamanız olmalı?

-Mobil uygulama, toplu e-posta ve sms uygulamasına kıyasla çok daha az maliyetlidir.

-Anlık bildirim sayesinde kullanıcılarınıza hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmış olursunuz.

-Hızlı kampanya düzenlemeniz ve bu sayede satışlarınızın artmasına imkan vermiş olursunuz.

-Mobil uygulamalar ile; hızla gelişen dijital çağda müşterileriniz ile doğru kanaldan iletişim kurarsınız.

Kısacası müşterilerinizle her an kolay erişim için; mobil uygulama en doğru yollardan birisidir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.