Osmanlı anne, baba öldürür; Türkler öldürenden öç alırdı

25.02.2015 09:58:47
A+ A-

Osmanlı ile Türkler arasında bir önemli fark da şudur: Osmanlı iktidar için, taht için, nefs için özannelerini, özbabaklarını, özkardeşlerini, eşlerini, özçocuklarını, öztorunlarını bile öldürebilirdi oysa Türkler bırakın annelerini, babalarını, kardeşlerini, eşlerini, çocuklarını, torunlarını öldürmeyi, onları öldürenlerden intikam(öç, öc) alırlardı, onları yaşatmazlardı. Türklerde kadın(bayan) çok önemliydi, çok değerliydi ki Türkler anaerkil bir yapıya bile sahiplerdi. Ve bir Türkün bir karısı olurdu; Osmanlı'daki gibi resmi eş ve cariye olarak yüzlerce değil.
 
Yani neresinden bakarsanız bakın Osmanlı ile Türkler, Türkler arasında da İslamiyet arasında da, din arasında da bir ilişki, bağ kurulamaz, akıl ve ruh sağlığı yerinde ise.
 
Osmanlı'yı savunanlara, padişahları övenlere, Osmanlı'yı isteyenlere, padişahlığı isteyenlere pısikolojik(psikolojik) destek verilmesini hem Türkiye hem de insanlık adına öneriyorum ve zorunlu görüyorum. Bence Türkiye'nin ana, temel, öncel, acil sorunu onlardır; başka birşey değil yani onlar düzelirse inanın Türkiye düzelir ve Arab dünyası, İslam dünyası da düzelir.
 
Yani gerçek ki Osmanlı diye bir millet, halk yokdu(yoktu); sarayda yaşayan, köken, soy, ırk belirsizliği içinde bir hanedan, kitle, kırallık(krallık), kabile, topluluk, diktatörlük, örgüt vardı ve herşey onlarında.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 25.2.15/09.55