Pagerank nedir? Nasıl arttırılır?

10.12.2014 17:25:55
A+ A-

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımızda sizlere pagerank hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Pagerank dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak sitemize Google tarafından verilen değer gelmektedir.

Pagerank değeri alan siteler diğer sitelere göre daha başarılı olarak bilinmektedir. Peki Pagerank’ın sitelerimiz için ne gibi faydaları vardır?

Yüksek pagerank değerine sahip olan bir sitenin, Google sıralamasında diğer sitelerden genellikle daha üst sıralarda yer aldığını bilmekteyiz. Google tarafından verilen bu pagerank değeri, belli başlı algoritmaların hesaplanması sonucu sitemize verilen puanlama sistemidir.

Pagerank Nasıl Arttırılır?

Pagerank değerini arttırabilmek için, kaliteli sitelerden link almamız gerekir. Sitelerimize alacağımız backlinkler sayesinde, farklı sitelerden alınan tanıtım yazıları ve kendi sitemiz üzerinde yazmış olduğumuz özgün makalelerimiz sayesinde Google sitemize değer biçmektedir. Tüm bu işlemlerin başarılı bir şekilde yürütülmesi sonucunda Google’ın sene bazında uyguladığı pagerank güncellemesi sitemize verilen değeri ortaya koymaktadır.

Pagerank Güncellemesinde Dikkat Edilecek Hususlar;

  • Sitenizin başarılı ve yüksek pagerank değerine sahip olmasını istiyorsanız, site kategorisine uygun sitelerden linkler alınız.
  • Sitenizden farklı kategorilere sahip sitelerden almış olduğunuz linkler sitenize bir fayda sağlamayacaktır.
  • Backlink çalışmaları yaptıracağınız zaman, yapılacak olan çalışmanın kaliteli olup olmadığı, hangi siteler üzerinde çalışmalar yapılacağını sorunuz. Aksi takdirde sandbox’a girme olasılığınız yüksektir.

Devamı için tıklayın.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.