Pingleme Servisleri

19.06.2014 11:44:30
A+ A-

Arama motorlarının temel hedefi web sitelerine botları gönderip, web sitelerden bilgi çekerek veri tabanına bu bilgileri kayıt ederler. Kayıt edilen bu bilgileri algoritmasında değerlendirir ve arama sonuçlarında kullanıcılara yayın verir. Özellikle Google Arama Motoru robotlarının web siteyi ziyaret etmesi için belli başlı çalışmaları hedef alır. Bir web sitesi yeni yayına başladığını düşünürsek o web sitesi Google talimatlara uygun şekilde optimize edilmesi gerekir. Optimizasyon işlemleri gerçekleştikten sonra Google Botları bu siteyi ziyaret eder. Arama motoru botlarının web siteye gelmesi için genelde sitenin devamlı güncellenmesi gerekir. Günlük bot gelmesi için her gün sayfaya güncel bir şeyler eklemeniz gerekir. Seo uzmanları her zaman özgün makale, özgün resim, zengin metin ile web sitenizi zenginleştirmenin doğru olacağından bahseder. Bu doğrudur Google bot sürekli zengin seo çalışmalarıyla çağrıldığında belli bir süre sonra sayfanın her gün güncellenmesi halinde Google bu sayfayı otomatik olarak tarar. Düzenli güncellenen sayfaya Google Bot düzenli gelecektir.

Google Botu Çağırmanın Diğer Yöntemi Ping Atma

Arama motoru botları güncel olmayan sayfaları az ziyaret eder veya hiç etmez. Bunun nedeni sayfanızın düzenli olarak güncelleme yapmamasıdır. Düzenli güncelleme yapmayı bıraktığınızda Arama motoru botları sayfanızı ziyaret etmeyecektir. Uzun zamandır güncelleme yapmıyorsunuz değil mi? Google Bot uğramaz oldu. Peki hiç gelmeyecek mi? Evet gelecek şu şekilde gelir. Ping atma ile botlar sayfanızı ziyaret eder.Ping göndermenin seo açısından bir zararı bulunmaz. Çok fazla ping atma yöntemini kullanmamak iyidir. 10 Yayın yaptınız 10 defa ping gönderme kullanacağınıza 10 yayından sonra 1 defa ping gönderseçeneğini kullanmanız daha doğru olacaktır.

Google Bot Ping ile Nasıl Çağrılır

Google botu pingleme ile şu şekilde çağırabilirsiniz. Add URL ile çağrılacağı gibi bazı pinleme servisleri'de mevcuttur. Her ping servisi gerçekten ping atma işlevini gerçekleştirmez. Adresi yazdığınızda gönderdi gibi görünse de ping atmamıştır. Bunun nedeni Google bot çağırma entegrasyonu yapmadıklarından dolayıdır. Bu yanıltıcı sayfalar genelde ziyaretçi çekmek adına tasarlanmış, reklam geliri ile çalışan sitelerdir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.