Programsız video indirme işlemi nasıl yapılır?

14.10.2014 21:54:57
A+ A-

İnternnete izlediğimiz videoların bazılarını indirme gereksinimi duyabiliriz. İnternet üzerindeki bir videoyu indirmenin birçok yolu mevcut. Ancak bu yazımızda size, herhangi bir program kullanmadan en işe yarayan ve en kolay video indirme yolunu göstereceğiz. Video indirme işlemi için Firefox tarayıcısını kullanmamız yeterli.

Tarayıcımızı açtıktan sonra bu adresten Video DownloadHelper eklentisinin sayfasına gidip Add to Firefox butonuna tıklayıp, çıkan ekranda Şimdi Kur butonuna tıkladıktan sonra eklenti kurulmuş olacak. Eklenti kurulduktan sonra tarayıcı pencerenizin üst tarafında aşağıdaki gibi bir ikon belirecek.

video-download-helper-1

 

İndirmek istediğiniz videoyu oynatmaya başladığınızda ise bu ikon aşağıdaki gibi renklenerek dönmeye başlayacak. video-download-helper-2

 

İkonun sağ tarafındaki küçük ok işaretine tıkladığınızda videonun indirilebilecek birkaç formatını görebileceksiniz. İstediğiniz formatın üzerine mouse ile gelip çıkan menüde İndir yazan yere tıklamanız videoyu indirmek için yeterli olacaktır.

video-download-helper-3

 

 Devamı için tıklayın.ETİKETLER: Haber, Haberler, İnternet, İndir,

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.