Samsung Galaxy Cep Telefonlarını Modem Olarak Kullanmak

07.09.2014 18:41:15
A+ A-

Teknoloji denildiği zaman kendisini gün yüzüne çıkarması android işletim sistemi ile oldu. Kısa zamanda telefonlarla birleşen işletim sistemi yeni nesil telefonların ortaya çıkmasına imkan sağlamıştır. Samsung galaxy telefonları modem olarak kullanmak gelişen özelliklerle yeni çıkan akıllı telefonlarda oldukça sıklıkla karşılaşılan durumlardan olmuştur. Samsung markalı telefonları internet paketiniz dahilince modem şeklinde kullanabilirsiniz. VINN gibi gereksinimlerden uzak durarak cep telefonlarınızı hızlı şekilde kullanmış olacaksınız. Arkadaşlarınızın internet paketi yoksa sizin telefonunuzdan bağlantı kurarak internete bağlanmaları mümkündür.

Ayarlar > Bağlantılar > Diğer Ağlar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları

Menü > Ayarlar > Kablosuz ve ağ > Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı > Taşınabilir Wi-Fi alanı ayarları > Taşınabilir Wi-Fi alanı işaretleyin açık olacaktır yapılandırma kısmı var oradan şifrenizi ve ağ adınızı oluşturabilirsiniz.

Gerekli ağ oluşturulduktan sonra aktif edilmesi gereklidir. Aktif edildikten sonra kullanımı hızlı şekilde gelişecektir. İnternet paketinizin hızı doğrultusunda çevrenizde onlarca kişi sizin paketinizden kullanabilir. Wi-fi alanını açtıktan sonra mutlaka şifre koymanızı önermekteyiz. Başkaları telefonunuza wifi alanı olarak bağlanarak internetinizi kullanmasını önleyebilirsiniz. Yeni özellikler sayesinde fazladan yeni hatta veya paketlerinizin bitmesine hiç gerek yok. Laptoplarınız ile her ortamda internete girme imkanı sağladığından dolayı kullanıcılar özelliğinin henüz farkında olmamaktadır. Özellikle iş ortamında olan insanların yoğun şekilde internete girme ihtiyaçlarını karşılayacağı düşünülmüştür.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.