Samsung’a göre gelecek

08.01.2015 13:02:28
A+ A-

En iyi ekran tasarımını yapanlar arasında üst sıralarda olan Samsung'un yayınladığı videoda kurguladığı yaşama göre, gelecekte kahve fincanından, araba camına kadar her şeyde samsungun tasarımladığı ekranlar olacak.

İzleyeceğiniz videoda da bunun nasıl mümkün olacağının hayattan örneklerle gözler önüne seriyor.

Video gelecekte her şeyin, bir başka deyişle her nesnenin çeşitli haberleşme kanalları sayesinde birbiriyle iletişim kurabilen bir ağ olarak algılayabileceğimiz "Internet Of Things" yani "Nesnelerin İnterneti" konusuna değiniyor. Bazı firmalarca önemi henüz fark edilmemiş olsa da Smart Things, Nest hatta Cisco gibi firmalar internete evdeki neslerle üzerinden bağlanma ve bunun teknolojisini geliştirme üzerine çalışıyorlar. Zaten şu an bile buz dolaplarında geliştirilen teknolojiler ile internete bağlanıp siparişlerimizi verebiliyor, istersek yemek tarifi bile bulabiliyoruz.

Samsung evlerde kullandığımız her şeyin hatta kesme tahtasında bile bu ekranların kullanılacağını hayal ettirmekten bir adım öteye geçiyor, bu videoda hayat bulduruyor. İzlediklerimiz içinde bize hala hayal gibi gelen şeylerin olduğunu söylemek yalan olmaz. Ama hızla gelişen teknolojileri hesaba katarsak çok uzak hayaller olmadığını söyleyebiliriz. Bakalım böyle bir hayatı siz nasıl bulacaksınız? Fonksiyonel mi, yoksa gerçek hayattan kopuk mu? Karar size kalmış.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=QVYOSDY0d8IYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.