Sanal Pazarlama'da Seo Etkisi

04.12.2014 02:09:28
A+ A-

   Son yıllarda "pazarlama" firmalar için en can alıcı departman haline geldi. Artan rekabet faktörleri, değişen pazarlama ekipmaları ve eskisinden farklı olan hantal pazarlama teknikleri yerine gelişen yepyeni stratejiler... Bunca değişimin nedenlerinin başında internet geliyor. Sanal pazarlama dünyasında yerini ilk günden almış ve sabırla beklemiş firmaların yanında, pazardan payını almak için hamlesini yapmamış ve beklemiş olanları da var elbette. Hatta, bu işe hiç inanmamış olanları bile.

 Sanal Pazarlama Dünyası, ne kadar doğru bir terim tartışılır ama, işi özetlemek için yeterli olacaktır. Sektörler internet dünyası içerisinde yerlerini almış ve geri dönüşüm kazanmış haldeyken, rekabet de kaçınılmaz bir sonuç olarak çıkmıştır ortaya. Artık hiçbir eski stratejinin işe yaramadığı, kendi kuralları olan yepyeni bir internet pazarı vardır. Orada bir adım önde olabilmek bile, rekabette öne geçmek demektir. Tabii bu önderliği taşıyabilmek için gereken bazı teknik gereklilikler de yok değildir.

 Bir internet pazarlama şekli olan "SEO hizmeti" işte tam bu noktada giriyor devreye. Değişen ve yabancı kalınan sanal pazarlama dünyası kurallarında, oyunu doğru hamlelerle oynamazsanız, zaman ve para kaybedersiniz. Oyunda yeralmak da yetersiz ne yazık ki. Oyunu sürekli bir enerji ile her gün yeniden oynamanız gerekiyor. SEO Hizmeti almıyorsanız, bir danışmanınız yoksa, siteniz rekabet pazarında bulunur olamıyor ne yazık ki.  "google" da kolaylıkla bulunur olabilmeniz, hit alabilmeniz, hedef kitle tarafından ulaşılabilmeniz gerekli. Bireysel olarak kullandığınız "facebook" , "twitter" gibi sosyal medya mecraları bile en önemli pazarlama silahınız haline geldi. Tüm bunları takip etmek, optimizasyon sağlamak, teknik yöntemler kullanarak devinimin içinde kalmak başlı başına bir iş artık. Arama motorunun nasıl çalıştığını, insanların ne aradığını, aramadaki terimleri ile anahtar kelimelerin neler olduğunu ve kitlenin hangi arama motorunu kullanacağını düşünülerek site içi ve site dışı düzenlemeler yapmanız gereklidir. Mesaisi fazlaca olan bu iş için ne sizin, ne de çalışanlarınızın zamanı ve becerisi yeterli olmaz.

 SEO hizmeti veren ve Google'ın işleyişi ile ilgili doğru bilgilere sahip olan kişilerle, yani SEO Danışmanlarıyla çalışma zamanıdır artık. Düzenli bir çalışma sonucunda, hedef kelimelerde google'da ilk sayfada yeralmak mümkündür. SEO danışmanı ve uzmanları sitenizi Google kurallarına uygun halde optimize ederek hedef sözcüklerde yükselmenizi sağlarlar ve siteniz müşteri kazanmaya başlar.Google optimizasyonu ve Adwords, sanal pazarlamada en etkili reklam biçimidir.

 İnternet dünyasında varolabilmek ve kalıcı olabilmek için bu donanımlara erişmek gerekiyor artık. Bir SEO uzmanıyla ya da danışmanıyla masaya oturup anlaşmak ve bir şekilde oyunun içine girmeye başlamak gerekiyor. Dünyada pazar payları sanal dünya etkisiyle hızla değişiyor. Uluslararası iş dergileri, son zamanlarda artan bir trend olan internet pazarının hacmen ne kadar büyüdüğünü gözler önüne seren araştırmalar yayınlıyorlar. Sanal pazarlamaya ister e-ticaret sitenizle, ister tanıtım mahiyetindeki kurumsal sitenizle girin, bir SEO desteği almanız kaçınılmazdır.

 SEO esas itibariyle,  internet üzerinde Web sitenizin davranış biçimini oluşturur. Değişen algoritmaların takip edilerek siteye zarar vermeyecek şekilde yola devam edilebilmesi için de bir SEO uzmanıyla çalışmak artık şart. Tabii bu arada sitenizin özgün olması, güncel tutulmuş olması trustrank değerleri açısından da son derece önemli olacaktır. Kısa vadede bir beklenti içine girilebilir. Bu son derece normal bir istek olacaktır. Ancak zamana yayılarak üst noktalara taşınacak bir site, kalıcı olacaktır. 476

 Sanal Pazarlamada artık vazgeçilmez bir SEO etkisi var. Bunu yadsıyamayız. Yapmamız gereken, doğru SEO Danışmanlığı hizmetine ulaşıp, sanal pazarda istediğimiz noktaya ulaşmanın bilimsel yolunu bulmak olacaktır.

Kaynak : http://www.seojan.com/kurumsal-seo-danismanligi/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.