SEO Uzmanı nedir?

15.06.2015 23:56:30
A+ A-

 

Bugüne kadar seo yu uzmanından dinlediniz. Şimdi bir de benden dinleyin :)

Seo ,bildiğiniz üzere Google arama motoru optimizasyonu sağlayıcısıdır.Yani web sitemin görünürlüğünü nasıl arttırabilir , alanımdaki arama kriterlerime göre nasıl ilk sıralarda yerimi alırım diyorsanız uzmanından bir seo ihtiyacınız olanı karşılamaktadır. Peki seo uzmanı nasıl olunur derseniz ,ne kadar klişe bir cümle de olsa ben hobiniz işiniz olmalı derim . Alanında uzman kişileri gözlemlerseniz eğer çocukluğundan bu yana bir birikimden bahsedebiliriz.Benim gözlemlediğim bu uzman da çocukluğundan bu yana bilgisayar aşkı  ile büyümüş yıllar geçtikçe kendini ilk sıralara taşımaya yaklaşmış bir seo uzamanı.

 

Seo uzmanı kimdir, nedir ve nasıl yaşar ?

Bu tür bilgisayar başından ayrılmayan ,yiyeceğini içeceğini verdiğiniz sürece öylece yaşayıp gidebilen ,konuştuğu zamanlarda ise cümle içinde hiç de anlamadığınız  backlink, seo analiz, title ,description, heading etiketleri gibi terimler kullanan ve anlamamızı bekleyen kişidir. Aynı zamanda bunları size anlatmak için uzun ve örnekli anlatımlar ile siz öğrenene kadar anlatmayı kendisine meslek edinmişcesine çabalar:) Bir süre sonra konuya hakim olmuşçasına sohbetlerine katılır hatta bir site gördüğünüzde konuyla alakalı kelimeler deneyip kaçıncı sayfada ve sırada olduğuna dair analizler çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bazen de blog sayfasında yayınlayacağı yazı hakkında yada web sitesindeki değişiklikler için  minik fikirler alan , cevaplaması gereken sorular olduğunu anlatan  yani hep işiyle meşgul olan bu kişi  kendini çalıştığı web sitelerini ilk sıralara taşımaya ve konuya ilgili olanları bilgisiyle yorulmadan aydınlatmaya çalışan bir seo kahramandır :) Bir de bu orjinal kahramanlar olduğu gibi çakma kahramanlarımız da yok değil . Bunlar backlinkleri spam linklerden kasan,kendi siteleri olmayan yahut  web sitelerini bile daha sıralamaya sokamamış, uzmanından yazılan üç beş kitapdan alıntı ile laf kalabalığı yapan sahtekarlıkta profesyonelleşen korsancıklardır. 

Peki ya ben kimim ? Ben bu bahsettiğim seo uzmanı süper kahramanın daima yanında duran,onu anlamaya çalışıp hatta aynı dili konuşmaya çalışan eşiyim .Zamanla ben de bu duruma alıştım anlayacağınız .Seo uzmanını bir de benden dinlemiş oldunuz. Umarım yeterince kısa ve öz bir şekilde anlatabilmişimdir. Unutmadan şunu da eklemek isterim ;

Görüldüğü üzre sadece Google da değil kalbinizde de ilk sıraya yerleşmeyi başarabiliyorlar :)

 

Kaynak : http://onedio.com/haber/seo-uzmani-nedir--528049YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.