SEO'nun Önemi

23.10.2014 20:55:20
A+ A-

Günümüzde sanal dünya hem iş hem de sosyal yaşamda hayatın önemli bir parçasıdır. Sanal dünyada birçok konuda araştırma, firma tanıtımı, alışveriş imkânı bulunur. Bu bakımdan hızlı ve ekonomik bir şekilde birçok eve birçok kullanıcının ekranına girmeyi başaran bu sıradışı teknolojiyi yerinde kullanmak gerekir. Bu uygulamaları doğru kullanan birey ve şirketler için de başarı kaçınılmazdır. Yapılan araştırmalar kullanıcıların bilmedikleri konularda araştırma yaparken arama motorlarını sıkça tercih ettiklerini göstermiştir. Bu şekilde yapılan aramalarda arama motorunda çıkan ekranın ilk sayfaları da kullanıcıların daha çok tıkladıkları sayfalardır. Diğer bir deyişle, ilk sayfalar ana caddede bulunan mağazalar gibidir. Müşteri daha çok popüler olan bu caddeye girip alışveriş yapmak isteyecektir. Konuya bu açıdan bakıldığında SEO'nun önemi de çok daha iyi kavranır. Ancak SEO çalışması ile desteklenen bir şekilde yapılan uygulamalar sayfalarınızı da ilk sıralara taşıyacaktır. SEO konusunda danışmanlık veren birçok firma bulunur. Önemli olan firmanıza ait çok özgün ve güzel bir web sitesinin hazırlanıp bunun doğru noktalarda tanıtımının yapılmasıdır.

Buna paralel olarak yürüyecek olan nokta da arama motorlarında faaliyetlerinizi ilgilendiren bir arama yapıldığında şirket adınızın üst sıralarda çıkmasıdır. Bu adımlardan birisi eksik kaldığında zincirin halkası da kopmuş demektir. Örneğin iyi hazırlanmış bir web sitesinin doğru yerlerde tanıtımı olmayıp bilinirliğiniz düşünce firma da beklenen müşteri geri dönüşünü alamayacaktır. Prestijli, faaliyet alanınızda ilgili, hedef kitlenize yönelik olarak hizmet veren siteleri kullanarak oralarda doğru içerikli makalelerin ve reklamların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Uzmanlık gerektiren bir iş olan SEO danışmanlığı sayesinde kısa bir süre içerisinde firmanızın bilinirliği de desteklenmiş olacaktır. Unutmayın ki en kaliteli ürünleri, en kaliteli hizmeti de sunuyor olsanız bir şirketin büyümesi, gelişmesi kısaca kar yapması için hedef kitleye ve potansiyel müşterilerine ulaşması gerekir. Sanal kullanıcıların ve internet erişiminin hızla yaygınlaştığı günümüzde bu işi en doğru şekilde yapmanın yolu da SEO çalışmalarından geçmektedir. Kendilerine zirvede bir yer hedefleyen şirketler SEO çalışmalarına önem verip, bütçelerinden bu uygulamalar için de pay ayırmaktadırlar.

SEO çalışması yapmak isteyenlerin başlaması gereken nokta ise arama motorlarına uyumlu içerik üretmek olmalıdır. Zira arama motorları her geçen gün biraz daha içeriğe önem vermekte ve içerik pazarlamasını ön plana çıkartmaktadır. Birçok SEO uzmanı arama motorlarının geleceğini content marketing de görmektedir.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.