Siemens; buzdolabında vida ve menteşe çürümesi sorunu var

03.03.2015 10:04:20
A+ A-

Bilimsel ve toplumsal duyarlılığım duyarlılığım gereği, gitmiş olduğum yerlerdeki teknik konulara, teknik sorunlara da ilgi gösteriyorum. Yine böyle gitmiş olduğum yerlerden birinde Siemens marka bir buzdolabı gördüm ki henüz birkaç yıllıkmış.
 
Hayatımda(Yaşamımda) gördüğüm en iyi buzdolabı Siemens marka bir buzdolabı oldu. Şaşkınlıkla gördüm ki ayarını en yükseğe getirmeden bile gazozu buzlandırıyor ki gazoz şekerli olduğundan antifirizli gibidir.
 
Ancak yine şaşkınlıkla gördüm ki henüz birkaç yıllık olan bu buzdolabının vidaları ve kapak menteşesi paslanmış ve çürümüye(çürümeye) başlamışdı(başlamıştı). Konut nemli de olsa elektırikli(elektrikli) ev araçlarında(aletlerinde) böyle şeyler olmaması gerekir çünkü biryerden çürüyen şey başka yerlerinden de çürüyebilir ve elektırik kaçaklarına ve ölümlere yol açabilir.
 
Bu bağlamdan TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bakanını da uyarayım: Elektırikli ev araçlarında paslanma, çürüme özelliği olan bir tek vidaya bile izin verilmemelidir. Unutmamalı ki dışı çürüyenin içi de çürüyebilir.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli, üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternetde yayınlandığı zaman: 3.3.15/09.56