Site hız testi için en iyi servisler

06.12.2014 02:54:01
A+ A-

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte web sitelerin üzerinde yer alan sitenin daha hızlı olabilmesi adına sürekli olarak alternatif kodlar yazılmaktadır. Sistem olarak düzgün bir CSS ile tasarlanmış sıfır hatalı sitelerin sorgu sayılarının az olması, sitenin hızına da yansıyarak sitelerin kaliteli olarak sıralanmasını sağlamaktadır.

Siteler için belirlenen hız ne anlama geliyor? Adı üzerinden de anlaşılacağı gibi, sitenin açılış hızı, sayfa geçiş sürelerinin daha hızlı bir şekilde seyretmesi ve anlık olarak yapılan işlemlere cevap vermesi anlamını taşımaktadır.

Bu hız testlerini yapabileceğimiz siteleri nasıl bulabiliriz sorusuna ilişkin, siz değerli kullanıcılarımız için araştırmalarımız sonucu en iyi hizmet veren siteleri sizlere anlatmak istiyoruz. Hız testi için kullanabileceğiniz ilk site sitehiztesti.com. Siteye giriş yaptıktan sonra orta kısımda örnek olarak verilen site adresi kısmına kendi site adresinizi girmeniz ve analiz et sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

6

Analiz et sekmesine tıklamanız sonucunda sizlere ayrıntılı olarak bilgi verirken site üzerinde yer alan puanınızı görebilmenizi sağlayarak, kullanılan sorguları ve site üzerinde yer alan kodların sayfanızın puanını düşürmesine neden olan sayfa kaynak istatistiklerin veri bilgilerine ulaşacaksınız. Bu veriler ne kadar çok büyük boyutlarda ise sitenizin hızını o derece yavaşlatacaktır.

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.