Siteniz İçin SEO Çalışmaları Nasıl Olmalıdır?

04.08.2015 17:54:06
A+ A-

Siteniz İçin SEO Çalışmaları Nasıl Olmalıdır?

Sitenizin arama motorlarında yükselmesini istiyor ve trafik çekmesini mi istiyorsunuz? Bunun için kesinlikle SEO çalışmalarına ihtiyacınız vardır. Bunun nedeni de arama motorlarında  milyonlarca web sitesi arasında düzenli olarak çalışma yapılan sitenizin ön plana  çıkmasını sağlamaktır. Siteniz yeni ya da eski bir site ise SEO çalışmaları da buna göre yapılmaktadır.

 

Sitenizin Arama Motorlarında İlk Sayfada Çıkmasını Sağlamak İçin SEO Çalışmaları Önemlidir

Siteniz yeni bir site ise web tasarımı yapıldıktan sonra site içi optimizasyon yapılması gerekir. Site içinde ve arama motorlarının en sevdiği özellik de web dünyasına yeni bir bilgi eklenenizdir. İçerikleriniz kopya içerik olmadan, özgün bir şekilde üretilen içerikler olmalıdır.

Yazılan içerikler SEO uyumlu olmalıdır. Title ve description dediğimiz başlık ve açıklama kısımlarını yazdığınızda da Google Bot’lar tarafından sitenizin keşfedilmesini sağlarsınız. Ayrıca trafik çekmek için insanlar tarafından dikkat çekici başlıklar da yaratmalısınız.  Bunun yanında site içi SEO linklemeleri de yapılmalıdır. Bu nedenle profesyonel seo danışmanlığı veren uzmanlar ile çalışmanız gereklidir.

Siteniz İçin SEO Çalışmalarında Pagerank ve Backlink Çalışmaları Önemlidir

Profesyonel SEO uzmanları, site içi SEO çalışmaları tamamlandıktan sonra site dışı optimizasyon yapımına önem verirler. Sitenize trafik çekmek için
Backlink çalışmaları ve sitenizin Pagerank değerini yükselten çalışmalar yapılır.

Pagerank web üzerinde sitenizin kalitesini belirleyerek sitenize puan verir. Web’in demokrasisi gibidir. Bu nedenle web de her site eşit konumda olmamaktadır. Sitenize on puan üzerinden değerlendirme yapılır. Sitenizin Pagerank değerini merak ediyorsanız Pagerank sorgulama sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Backlink ise sitenizin Pagerank değerini yükseltmesini sağlayan SEO çalışmaları arasında bulunan bir site dışı link inşasıdır. Backlink sitenize dışarılarıdan başka siteler aracılığı ile verilen linklerdir. Pagerank değeri yüksek olan sitelerden backlink almanız sitenizi ön plana çıkarır. Bu nedenle SEO uzmanları dikkatli bir şekilde SEO çalışmaları yaparlar. Çünkü Backlink çok tehlikeli bir inşa da yaratabilmektedir. Siteniz iyi durumda ilerlerken yanlış yapılan Backlink inşası ile sitenizin Pagerank değerini düşürebilir.

Siz de sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü sağlamak ve sitenizin değerini yükseltmek istiyorsanız Profesyonel SEO uzmanı ile çalışabilirsiniz.

 

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.