Sizin için değerli fotoğraflarınız artık kaybolmayacak

10.04.2014 11:20:12
A+ A-

Dünyaca ünlü barındırma şirketi Dropbox, 09.04.14 Çarşamba Günü San Francisco'da düzenlenen tanıtımda Dropbox Carousel adında yeni bir fotoğraf - video saklama ve paylaşma uygulamasını yayınladığını açıkladı.

Yeni uygulama ile cihaz üzerinde saklamaya gerek kalmadan fotoğraf ve videoların paylaşılıp depolanabileceği belirtildi.

Carousel uygulamasının en önemli özelliği uygulamanın kullanıldığı cihazda çekilen fotoğraf ve videoların herhangi bir işleme gerek kalmadan Wİ-Fİ ağına bağlanıldığı zaman otomatik olarak yedekleme işleminin başlatılmasıdır. Wi-Fi üzerinden senkronizasyon bir seçenek olarak sunulmuş olup Uygulamayı kullanan kullanıcıların hücresel veri üzerinden de senkronizasyon yapma imkanı bulunuyor.  Uygulamaya gönderilen fotoğraflar sistem tarafından kronolojik sıralamaya tabi tutulur ve ay ve yıl bazında görüntülenebilmesi mümkündür. Bu yönü ile uzun bir zaman önce yüklenen fotoğraflara ulaşmak hem kolay bir hal alıyor hem de fotoğrafın yükleme tarihi hakkından kullanıcıya bilgi veriyor.

Uygulamaya yüklenen fotoğraflara internet bağlantısına gerek duymadan ulaşmak bir diğer önemli özellik olarak dikkat çekiyor.  Uygulamaya aktarılan fotoğraflar diğer kullanıcılarla paylaşılabilmekte ve üyeler arasında mesajlaşma, e-posta ile fotoğraf aktarma imkanı da bulunuyor. Uygulamayı kullanmayan kullanıcılarla fotoğraf paylaşılması durumunda da fotoğraf ön izleme olarak karşı tarafa aktarılmakta ancak tamamının görüntülenmek istenmesi durumunda ise kullanıcının uygulamayı yüklemesi gerekmektedir. Bu yönüyle de her kesime hitap eden bir uygulama özelliği taşımaktadır.

Her yönüyle kullanışlı bir uygulama yaratan firma, üyelerin fotoğraflarının kaybolmadan yıllar boyu saklanabilmesini ve paylaşılabilmesini sağlamış görünüyor. ilk üye olunduğunda kullanıcı hesaplarına 2 GB disk alanı ücretsiz olarak verilmekte olup ihtiyaca bağlı olarak disk alanının arttırılması talep edilirse ödenmesi gereken bir ücret ortaya çıkmaktadır. Şirketin kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu planlardan biri seçilerek depolama alanı arttırılabilmektedir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.