Süpernova

20.04.2014 09:57:26
A+ A-

Yıldızlar gerçek yalnızlardır. Çoğu bir gökbilimcinin dahi gözüne görünmeden söner. "Sönmek" için önce yanmak gerekir değil mi? Ama yıldızların yakacak bir şeyi yoktur. Ne gidilmiş bir yol, ne paylaşılmış akşam yemekleri, ne de birkaç anın fotoğrafı.

Hayal gücü, ruhu, tutkusu kısacası değerli ne kadar niteliği varsa hepsiyle beraber hem biraz melankolik hem de ditirampvari* bir halde, kendi kendinin çekim kuvvetiyle çöker.

Tüm yaşadıklarını ve deneyimlerini yalnızlığının kusursuzluğuyla kaydeder. ve her yıldız bu yüzden anlamadan birer filozof olur.

Bazen sönüşleri gösterişsiz ve sakindir. Ama eğer yeterince tutkulu ve sıcaksa, uygun şartlar altında patlayabilirler. Böylece, içindeki tüm ışığı kaçamayacak şekilde sonsuza kadar hapseder. Öyle muhteşem bir ufuk oluşur ki, evrende her "gören göz"e açılır ve onlarca ayırt edilir. ve bu patlayış o kadar parlaktır ki, tek bir yıldızın yarattığı süpernova akılları belki yıllarca aydınlatır. Hatta altın gibi ağır değerli elementlere benzeyen, büyüleyici fikirler sıçrar duyabileceklerin zihinlerine.

En lezzetli meyveleri, denizlerin derinlerini, ışık saçan zihinleri onlar sayesinde tecrübe ettik.

Tüm süpernovalara.ETİKETLER: Haber, Haberler, Altın, Akşam, , Dahi

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.