Suudi imama dört akıl da ben vereyim

11.06.2015 10:57:31
A+ A-

'Din ilimdir, ilimin(ilmin) olmadığı yerde din de olmaz, alimin uykusu cahilin ibadetinden hayırlıdır, dinsiz de olsalar alimnerin yeri Cennet'tir' hadisilerinden uzaklaşıp, bu hadislere de zıt(ters, karşıt) yöne giren sözde Müslümanlarlar, sözde Müslüman ülkeler, sözde dinliler, sözde dinli ülkeler yüzünden insanın İslamiyet'ten uzaklaşması ya da İslamiyet'e soğuk yaklaşmasının tek nedeni artık yalnızca sözde İslam, sözde Müslüman ülkesilerindeki(ülkelerindeki) zulüm, vahşet, barbarlık değil cehalet, bilimdışılık, bilim düşmanılığıdır da.
 
Suudi Arabistan'da bir müftü 'Çok aç kalırsanız karınızı yiyebilirsiniz' dedi; bu ülkedeki bir imam da aşağıda topladığım, 14 madde altında toplanmış sözleri söyledi. Yani müftü barbarlığı, vahşeti, zulümü simgelerken imam da cehaleti simgeledi ve savımı 21. yüzyılın 2015 yılında da doğruladı. Oysa Din hadisileri(hadisleri) diye tanımladığım o hadisler doğrultusunda bir İslamiyet, Müslümanlık, dinlilik gelişse idi eminim bugün Arab dünyası zulümün, vahşetin, katliamın, linçin, barbarlığın, savaşın, terörün, barutun, kanın değil bilimin, teknolojinin, üniversiteliliğin, uygarlığın, insan haklarının, özgürlüğün odağı olurdu. Bu bağlamdan olarak eğer İslamiyet'in hak ettiği, doğru yeri alması isteniyorsa İslam dünyasından bu hadislere uygun gençler, aydınlar, öğrenciler, bilimciler yetişmelidir, ortaya çıkmalıdır yoksa bu işte yalnızca Müslüman alemi değil tüm insanlık, tüm dünya zarar, kötülük görür.
 
Bu 'alim', bu 'imam', bu 'Müslüman', bu 'İslamcı' demiş ki:
1- Dünya güneşin çevresinde dönüyor olsaydı, her gün sallanmamız gerekirdi yani güneş dünyanın çevresinde dönüyor, yani dünya sabit.
2- Dönme dolaba binince başın dönerken, koca dünya dönmekte olsa mide bulanmaz mı?
3- Dünya yuvarlak olsaydı baş aşağı olduğumuzda uzaya düşmek gerekmez miydi?
4- Mevsimler dünya'nın dönmesiyle ilgili değil, 'Mevsim yaratığı' denilen yaratıkların üremeleriyle ilgilidir. 
5- Dünyayı aydınlatan güneş değil, ışık toplarıdır çünkü öyle olsaydı güneşin karanlık uzayı da aydınlatması gerekirdi.
6- 'Dünya güneşe 1 Cm daha yakın olsa yanarız, 1 Cm daha uzak olsa donarız' diyorlar; öyle olsa sırıkla atlama yapanların cayır cayır yanması, çömelenlerin donması gerekmiyor mu?
7- Suyun kaldırma kuvveti yoktur, batmayan cisimlerin yüzeyinde 'batmaya karşı direnç' maddeleri vardır.
8- 'Enerji vardan yok, yoktan var edilemez' diyorlar; otururken bir anda koşmaya başlayıp aniden dursam? Enerji geldi ve gitti, şimdi ne olacak?
9- O kadar güçlü bir yer çekimi varsa neden bizi toprağın içine çekmiyor? Çekim yok, itim var.
10- Dünya yuvarlak olsa ucuna geldiğimizde tepetaklak yuvarlanmamız gerekmiyor mu yani dünya düzdür.
11- Ayın güneşten aldığı ışığı yansıttığı yalan; bakın avucumdaki toprağa ışık tutuyorum toprak ışık veriyor mu? Ay da topraktır.
12- Gecenin ve gündüzün oluşması ışık toplarıyla ilgilidir; güneş'le ilgisi yok.
13- 'Enerji vardan yok, yoktan var edilemez' diyorlar, otururken bir anda koşmaya başlayıp aniden dursam... Eee, enerji geldi ve gitti; ne olacak şimdi?
14- Dünya dönüyor olsaydı; Suudi Arabistan'da havada duran bir uçağın altından Çin geçmez miydi?
 
Gerçekte bu sorular haklı, doğru ve sorulması gereken sorulardır ancak 21. yüzyılın 2015 yılında değil bundan binlerce yıl önce yani bu imam bundan binlerce yıl öncesine göre bir dahi bile sayılabilir çünkü akılın ve akılının merak ettiği, düşünüğü soruları soruyor ki bu da bilimin başlangıçıdır(başlangıcıdır) yani bu soruları sormakta çok, hayli geç kalmış ki bu da gösteriyor ki özelde Suudi Arabistan'a, genelde İslam alemine ilim, bilim girmiyor yani hadislere ihanet var; sonra da kalkıp İslamiyet'ten, dinden, imandan söz ediyorlar. Ben şunu söyleyeyim: Din hadisilerinin unutulduğu ya da önemsenmediği ya da öğrenilmediği ya da egemen olmadığı yerde din de, İslamiyet de yoktur; çünkü zaten hadis de 'İlimin olmadığı yerde din de yoktur' diyor. Yani bence bu imam bin ya da binlerce yıl öncesine bir dahi, alim bile sayılabilir yani yetenek var bu imamda; bu yüzden onun bir Batı ülkesinde eğitime alınmasını, son bilimsel ve teknolojik gelişimlerin ona öğretilmesini öneriyorum.
 
Bu 'Müslüman'a, 'imam'a bende dört akıl vereyim, onun mantığı ile, onun mantığına uygun biçimde, onun mantığının alacağı biçimde ki bel ki(belki) yanlışılarını(yanlışlarını) daha kolay anlayabilir:
1- Dünyanın içi, ortası magma değildir eğer öyle olsaydı dünyadaki tüm sular buharlaşır ve dünyada denizler, okyanuslar, göller, yer altı suyuları(suları) olmazdı yani hayat(yaşam olmazdı. Demek ki dünyanın içi magma değil.
2- Su oksijen ve hidrojenden oluşmaz çünkü oksijen yakıcı, hidrojen yanıcı olduğundan suyun yanması gerekirdi.
3- Güneş yeşil değil sarıdır çünkü yeşil olsaydı güneşi yeşil görürdük.
4- Kan hücrelere oksijen değil besin taşır; oksijen taşısaydı kanı akciğerlere doldurduğumuzda insan ölmez, yaşardı.
 
Necdet Gürçiftçi
Patentsiz, dinsiz, yerli üretim bir Türk/Türkiye bilgesi
İnternette yayınlandığı zaman: 11.6.15/10.38