Teamviewer nedir? Nasıl kullanılır?

14.01.2015 15:08:50
A+ A-

Günümüzde bilgisayarlar insanlar için büyük önem taşımaktadır ve bilgisayarlarda kullanılabilecek binlerce program mevcuttur. Tüm bu programlar da satın alınabilir ya da internet üzerinden indirilebilir.

Teamviewer programı da bilgisayar üzerinde kullanılabilen bir programdır. Günümüzde iki yüz milyonu aşkın kişi bu programı kullanmaktadır. Bu program sayesinde insanlar bir başka bilgisayara bağlanarak bu bilgisayarı yönetme şansına sahiptir.

Birçok kişi bu programdan çekinmektedir ancak program herhangi bir tehlike ya da virüs taşımamaktadır. Kullanıcılar internet üzerinden bu programın ücretsiz denemesini indirip çalıştırma şansına sahiptir. Full paket için de programın resmi web sitesi üzerinden kolaylıkla bilgi alınabilir.

Teamviewer programını kullanmak için öncelikle bu program bilgi sahibi olunması oldukça önemlidir. Program başka bir bilgisayara bağlanmak amacıyla kullanıldığı için bağlanılacak olan bilgisayarın ID numarası bilinmelidir. Bu ID numarası ile bir bilgisayardan diğerine bağlanmak oldukça kolaydır.

Bilgisayara bağlanıldıktan sonra masaüstünde bulunan her şey görülebilir ve istenilen program yüklemeleri de oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Teamviewer programı ile başkasının bilgisayarına erişebilmek için her iki tarafın bilgisayarında da bu program yüklü olmalıdır. Programı çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.