Teknoloji haberleri

28.12.2014 11:24:55
A+ A-

Aslında bu yazıyı  sadece teknoloji haberleri başlığı altında yazmak çok doğru olmayabilir ama benim en büyük ilgi alanım teknoloji olduğu için bu alanı seçmek istedim.

Nedir ülkemizde teknoloji haberleri sitelerini durumları

Geçenlerde bir konu hakkında google üzerinde arama yapmak istedim. Konu başlığı belli ama içerik yüzlerce aynı açıklamanın eş anlamlı kelimeler ile değiştilmiş halleri olmaktadır. Durumu biraz araştırdığımda aslında bunların tamamen Google sitesini tavlamak olduğunu fark ettim

Türkçe içerikli kaliteli teknoloji haberleri bulmak biraz sıkıntılı bir durum olmaktadır. Çünkü ne yazık ki Türkçe içerikli bir çok teknoloji sitesi yabancı sitelerdeki haberleri çevirerek yayın yapıyorlar. Başka Türkçe içerikli sitelerde sırf özgün haber olsun diye kendilerine göre haberleri yorumladığı için haberin konusu A ise 4 5 site sonra o haberin konusu oluyor a+b+c+d alakasız içerikli bir haber oluyor.

Aslında bu konu o kadar ciddi boyutlara ulaşmış ki bir sitede bununla ilgili dolandırıcıların yaptığı yöntemi anlatmışlar ve insanları uyarmaya çalışmılar

http://mysubh.com/makale/2730/internetten-alisveris-yapanlara-onemli-uyari.html

Durum böyle olunca acaba biz doğru haberi nasıl okuyalım. Teknoloji seven birisi olarak Radikal'ın teknoloji sayfasını çok yakından takip ediyorum fakar çok daha fazla içerik aramak istediğimde başka kaynaklar arıyorum ve bu kaynakların aslında kopya kaynaklar olduğunu görüyoruz.

Arkadaşlar yazımın mantığını umarım anlatabilmişimdir. Ülkemizde bilgi çöplüğü her geçen büyümeye devam ediyor.

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.