Telefonda gereksiz fantazi yapmayı kesin, çünkü...

16.11.2014 08:27:39
A+ A-

Siz şu tarife şu kadar dakika veriyor, bu tarife daha çok dakika veriyor diye bakınıp durun, telefon ile alacağınız radyasyonun hesabını kim verecek, ben de buna bakınıp durayım.

En çok gençlere acıyorum. Yatağa uzanmış halde, sevgililerine 24 saatin dakika dakika özetini çıkarırken, romantizmi sıradan bir sıkıcılık ile karmışken, sağlıklarına neler yapıyorlar, haberleri  yok.

Ben, telefonla konuşmama hareketine ortalama 4 yıl önce başladım. Yakın arkadaşlarım bunu bildigi için, konuşacaksak az konuşuruz, daha çok mesajlaşırız, eğer uzun konuşacak gibiysek, pc'den kamera açarız.  Çünkü telefonla 5-6 dakika bile konuşmak bende  baş ağrısı yapıyor. Zorlandığım tek nokta ise yeni tanıştığım insanlara telefona karşı hassas oluşumu anlatabilmek... 

Konumuza dönersek, telefon ve radyasyon zararları konusu medyada yeteri kadar yer almıyor. Çünkü sağlık denilen şey, pazarlamanın her daim arkasında gelir.

Ayrıca ordan burdan çeksin diye, evlerin yanına baz istasyonu yapıyorlar. Çevre halkı farkın da mı? Ve bunları yaparken yasal boşlukları da biliyorlar. 

Konu ile ilgili yıllar önce Prof. Dr. Selim Şeker ile İndigo Dergisi için bir röportaj gerçekleştirmiştim. Linki vereceğim, okuyabilirsiniz.

Lütfen, telefonda fantazi yapmayı ve gereksiz konuşmayı kesin. Bu gereksizliğin adı arkadaşlık yada aşk değil. Bu kadar net.

Bakınız: http://arsiv.indigodergisi.com/58/bivren.htm

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.