TRT HD Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök neden evrim belgeselleri yayınlatıyor?

19.06.2015 22:29:55
A+ A-

 

TRT HD Kanalında sürekli evrimi anlatan belgeseller yayınlanıyor. TRT HD Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök ise sorulduğunda bu yayınlardan hiç haberi olmadığını söylüyor. Oysa HD Kanal koordinatörünün görev tanımında bakın ne yazıyor: "kurumun yayın ilkelerine uygun programları sağlamak, yayın planlarına uygun olarak program üretimini ve teminini sağlamak, dış alımı yapılacak programların yapımı-alımı sürecinde ilgili birimlerle işbirliği yapmak, programların tanıtımını yapmak veya yaptırmak" Dolayısıyla Kürşat Özkök'ün sürekli evrim propagandası yapılan belgesellerin TRT HD kanalında yayınlandığını bilmemesi ve bunları takip etmemesi mümkün değil.

TRT Yurt dışında hazırlanan özellikle BBC'nin evrim propagandası yaptığı belgeselleri hiç içeriğine bile bakmadan yayınlayıp duruyor. Oysa evrim propagandası yapmak bilime karşı bir durumdur. TRT arının evrim geçirdiğine dair belgesel yayınlıyor ama arıların aradan yüz milyonlarca yıl geçmesine rağmen hiç evrim geçirmediklerini kanıtlayan fosilleri hiçbir şekilde yayınlamıyor. Neden TRT evrim teorisinin açmazlarını, bu kadar kompleks canlıların aşama aşama meydana gelemeyeceklerini anlatmıyor? Neden yüzyıllardır canlıların evrim geçirdiklerini ispatlayan tek bir ara fosil bulunmadığını anlatmıyor? Neden evrim teorisinin bilinçli olarak insanlara dayatıldığını ve bu uğurda evrimcilerin halkı nasıl kandırdıklarını anlatmıyor? Evrimcilerin bunca yıldır evrime delil olarak öne sürdüklerinin hepsinin fos çıktığını ve her seferinde özür dileyerek geri adım attıklarını anlatmıyor?

Açıkça Müslüman bir ülkede, AK Parti hükümetinin başta olduğu bir ülkede TRT resmen bangır bangır evrimi anlatıyor, haşa "Allah yok" diyor, "siz maymundan geldiniz" diyor, "gördüğünüz bu canlıların hepsi tesadüfen meydana geldi, Allah tarafından yaratılmadı" diyor. Diğer tüm TRT yetkilileri, hükümet yetkilileri de sakince bu durumu seyrediyor.

"Evrim teorisi güçlü olan kazanır, zayıf olan ezilir ve sonunda yok olur" mantığını dayatır. Evrim teorisi ile yetiştirilen gençler materyalist, Darwinist zihniyetle yetiştiklerinden maymundan geldiklerine, hiçbir sorumlulukları olmadıklarına inanır. Böyle yetişen bir çocukta Allah sevgisi olmaz, Allah korkusu olmaz. Şiddet son derece normaldir, kendi çıkarları için karşısındakini ezmek son derece normaldir. Fedakârlık, güzel ahlak enayilik olarak görülür. Bunun sonucunda da uyuşturucuyla rahatlamaya çalışan, sürekli depresyona girip çıkan, haram helal nedir hiç bilmeyen, nefsinin peşinden sürüklenen nesiller yetişir. Tamamen Darwinist, materyalist zihniyetle yetiştirilen İngiltere gençliği buna en güzel örnektir. Çocukları hem evrimle yetiştirip hem de "neden toplumda bu kadar şiddet gelişti, neden çocuklar bu kadar uyuşturucuya yöneldi, neden çocuklar bu kadar isyankâr oldu" demek akılcı değildir.

Çocukların ruhuna daha genç yaşta iman tohumları serpilmelidir, onlara tüm kâinatın Allah'ın eseri olduğu bilimle anlatılmalıdır. Toprak altından çıkarılan binlerce fosilin aradan milyonlarca yıl geçmesine rağmen hiç değişmedikleri, canlıların birbirlerine dönüşmedikleri anlatılmalıdır. Tüm kâinat ve insan Allah'ın eseridir, Allah tarafından yaratılmıştır. TRT acilen bu evrim propagandasından vazgeçmelidir. TRT HD Koordinatörü Kürşat Özkök'den bu konuda hassasiyet bekliyoruz.

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.