Twitter takipçi arttırma yöntemleri

14.10.2014 21:45:40
A+ A-

Facebook'tan sonra çıkmasına rağmen en az Facebook kadar ilgi gören ve son dönemlerde iyice popülerleşen Twitter'da, kişiler için takipçi sayısı oldukça önemlidir. Takipçiniz ne kadar çoksa paylaşımlarınız da o ölçüde popülerdir. Eğer siz de takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız size önereceğimiz yöntemleri uygulayarak bunu başarabilirsiniz.  

 

1. İlgi çekici paylaşımlarda bulunun.

Eğer herkesin ilgisini çekecek ve paylaşılmaya değer içerikler paylaşırsanız, içerikleriniz paylaşıla paylaşıla hatrı sayılır bir kitleye ulaşmış olur. Bu da takipçi sayınıza olumlu olarak yansıyacaktır.  

 

2. Sürekliliğiniz olsun.

Birkaç tweet atıp ardından uzun aralar vermeyin. Belli aralıklarla paylaşımlarınıza devam edin. Sürekli kendi ürettiğiniz içeriği paylaşmak zorunda değilsiniz, henüz keşfedilmemiş ilgi çekici içerikleri önce sizin keşfedip paylaşmanız takipçi sayınıza yine olumlu bir katkı yapacaktır.  

 

3. Samimi bir dil kullanın.

Tweetlerinizi en yakın arkadaşınıza atar gibi atmanız sizin avantajınıza olacaktır. Eğer bu samimiyet karşı tarafa geçerse takipçi sayınızdaki artışı göreceksinizdir.  

 

4. Trend Topic olmuş konularla ilgili tweet atın.

Bunu yapmanızın nedeni bu konularla ilgili tweetleri birçok kişinin görüntüleyecek olmasıdır. Sizin tweetiniz de eğer beğenilirse sizi takip edenlerin sayısı şüphesiz artacaktır.  

 

5. Ünlülere sorular sorun.

Takipçi sayısı fazla olan ünlülere çeşitli sorular sorarak görünürlüğünüzü ve eğer cevap gelirse itibarınızı arttırabilirsiniz. Bu takipçi sayınıza da etki edecektir.  

 

Devamı için tıklayın.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.