Uydudan Ka band Internet - Tooway

17.03.2015 14:13:04
A+ A-

 

Ka band nedir?

Televizyon yayıncılığında kullanılan uydular, yayın için  temelde Ku bandı frekans bölgesini kullanarak tek bir kapsama alanı ile  geniş bir coğrafyaya hizmet ederler.  Bir üst frekans bandınının ( Ka) kullanılması ile, Ku ya göre daha dar alana, daha yoğun güçle ve frekans tekrarı ile daha fazla veri aktarılabilir, bu nedenle de kullanım maliyetleri daha ekonomiktir. Var olan büyük  kapasite genişliği ve güç, daha yüksek hızları desteklerken, yüksek frekanslı Ka bandı daha küçük çaplı ve hesaplı antenlerin kullanımını mümkün kılar.

 

Tooway Nedir?

Tooway, Eutelsat Broadband firmasının KA-SAT uydusu üzerinden sunduğu çift yönlü geniş bant uydu internet servisidir. Tooway uydu internet hizmetinde download yönünde 22Mbps'e kadar, upload yönünde ise 6Mbps'e kadar çıkılabilmektedir. Standart ve Profesyonel olmak üzere farklı hız ve kotalarda paketler bulunmaktadır. Internet erişimi uydu üzerinden yapıldığı için karasal hatlara ihtiyaç duymaz.

 

tooway go2sat nedir

Tooway Nasıl Çalışır?

Standart bir tooway uydu internet donanımı, 77 cm çapında çanak anten, antene monte edilen tria ve uydu modemden oluşur. Bina dışına kurulan ve 9 derece doğu KA-SAT uydusuna yönlendirilen uydu anteni , bina içindeki uydu modeme tek bir kablo ile bağlanır. Sinyalin bulunmasi ile birlikte otomatik yapılan aktivasyon işlemi sonrasında uydu internet bağlantısı kullanıma hazırdır.

 

Nerelerde Kullanılabilir?

Tooway hizmeti Tüm Avrupa ve Türkiye'de kullanılabilir. KA-SAT uydusunun güçlü sinaylleri sayesinde 77cmlik anten bu hizmet için yeterli gelecektir. Özellikle şehir merkezinden uzak noktalarda, ADSL/fiber altaypının olmadığı ya da yetersiz olduğu yerlerde internet bağlantısı için en iyi alternatiftir.

 

tooway go2sat uydu internet kapsamasi

 

Tooway ve Ka band uydu internet hakkında detaylı bilgi http://go2sat.net/tooway adresinden alınabilir.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.