WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır?

14.01.2015 15:04:38
A+ A-

WhatsApp uygulaması son yılların en çok kullanılan mobil uygulamalarından bir tanesidir. Ancak bu uygulama sadece mobil cihazlarda kullanılmak için tasarlanmıştı. Akıllı cep telefonları ve tabletler bu uygulamanın çalışabilmesi için bir platform oluşturmaktadır.

Bugünlerde en çok merak edilen şeylerden birisi de bu uygulamanın bilgisayarlarda kullanılıp kullanılmadığıdır. WhatsApp hayatımıza büyük bir renk katmış ve mesajlaşma eylemine de yeni bir boyut getirmiştir. Bu durumda uygulamanın bilgisayar üzerinde kullanılmak istenmesi de oldukça normal bir durumdur.

Bu uygulama üzerinden mesajlaşma dışında birçok eylem gerçekleştirilebilir. Fotoğraf, video ve ses paylaşımı da bu eylemler arasında yer almaktadır. WhatsApp uygulaması artık bilgisayarlarda kullanılabilmektedir. Ancak bu uygulamayı bilgisayarda kullanabilmek için yapılacak bazı işlemler var.

Bu işlemleri sıralayacak olursak; 1. WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızda kullanabilmek için öncelikle buraya tıklayarak BlueStacks programını indirin. 2. Programı kurup çalıştırdıktan sonra ise aşağıdaki adımları izleyin.

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? 1

Yukarıdaki görselde olduğu gibi öncelikle Messaging ardında da en soldaki WhatsApp butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Devamı için tıklayın.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.