Whatsapp sesli arama özelliği artık iphone'da

22.04.2015 18:44:01
A+ A-

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, Mart 2015'te sesli arama özelliğini kullanıcıları için aktif hale getirmişti. Ancak ilk aşamada sadece Android telefonlara verilmeye başlanan bu hizmet, bir ay sonra nihayet Iphone kullanıcıları için de kullanıma açıldı. 22.04.2015 yani bugün itibariyle Whatsapp'ın son sürümü olan 2.12.1'i indiren İphone sahipleri whatsapp'ın sesli arama özelliğinden de faydalanabilecek.

 

Bildiğiniz gibi Android telefonlarda Whatsapp'ın sesli arama özelliğini kullanabilmek için başkası tarafından sesli çağrı yapılması gerekiyordu. Ayrıntılar için bakınız: Whatsapp Sesli Arama Özelliği Nasıl Aktif Edilir? Iphone için ise henüz bu özelliğin nasıl aktif edileceği ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ancak sürecin tamamlanmasının Android telefonlarda olduğu gibi birkaç hafta sürebileceği tahmin ediliyor.

 

Whatsapp'ın 2.12.1 sürümünde sesli aramanın yanı sıra yeni özellikler de bulunuyor. Bu yeniliklerle artık kişilerinizi uygulama içerisinde düzenleyebiliyor, birden fazla video seçip karşı tarafa gönderebiliyor ve videoları göndermeden önce düzenleyebiliyorsunuz. Mesaj gönderme tuşunun yanına eklenen kamera simgesine basıldığında son çekilen fotoğrafları görebiliyorsunuz. Ek olarak IOS 8 ile birlikte iphone'lara gelen diğer uygulamalar içinden paylaşım yapma özelliğine  Whatsapp uyumu da bu güncelleme içinde mevcut.

 

Kaynak: http://www.papazkimde.com/2015/04/whatsapp-sesli-arama-ozelligi-artik.html

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.